Bezprzewodowy inteligentny dysk twardy Xiaomi Catdrive Plus do 12TB!

Xiaomi Catdrive Plus

Xiaomi za pośrednictwem platformy Youpin zaprezentowało wczoraj nowe rozwiązanie do zapisywania danych w prywatnej chmurze. Jest to druga generacja produktu CatDrive. Nowy model obsługuje do 12 TB danych w przeciwieństwie do pierwszej generacji która posiadała maksymalnie 2 TB miejsca na dane.

Xiaomi Catdrive Plus

Bezprzewodowy inteligentny dysk twardy Xiaomi Catdrive Plus do 12TB!

Nowa wersja urosła, mierzy 120 mm x 168 mm. Umożliwia umieszczenie dysku o rozmiarze 3,5″ lub 2,5″, przystosowana jest do dysków HDD lub SSD. Całość bez dysku waży 950g. Obudowa została wykonana z tworzywa PCV, a otwory po bokach zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.

Xiaomi Catdrive Plus

Mózgiem jest procesor Marvell Armada o taktowaniu 1.0 GHz wspomagany przez 512 MB pamięci RAM. Catdrive Plus zawiera również 8 GB pamięci wewnętrznej na której zainstalowany jest „system operacyjny”. CatDrive zawiera aplikację mobilną oraz jej odpowiednik na Windowsa oraz macOS. Za pomocą przyjaznego interfejsu można udostępniać, przeglądać, przesyłać i pobierać dane. Treści można wyświetlić również na tv boxie lub telewizorze wyposażonym w smart tv.

Xiaomi Catdrive Plus

Xiaomi Catdrive Plus został wyceniony na terenie Chin na kwotę 399 juanów, $57. Cena dotyczy samego urządzenia dysk trzeba kupić samemu.

Scroll To Top