Now Reading
Black Shark 2 trzeci model gamingowego potwora od „Xiaomi”

Marka Black Shark w której większość udziałów posiada Xiaomi zaprezentowała dzisiaj smartfon dla graczy z najwyższej półki. Pierwszy model zaprezentowany w 2018 roku przez kilka miesięcy był najbardziej wydajnym urządzeniem z system Android. W październiku Black Shark odgrzał kotleta i zaprezentował Black Shark Halo, z tym samym procesorem Snapdragon 845. Teraz czas znacznie potężniejszy model z najmocniejszy procesorem od Qualcomm!

Black Shark 2 trzeci model gamingowego potwora od Xiaomi

Black Shark 2 ze Snapdragonem 855

Gamingowy smartfon musi być ultrapotężny i tak jest w najnowszy modelu Black S harka. Procesor to oczywiście hit 2019 roku od Qualcomm, czyli Snapdragon 855. Do wyboru jest kilka wariantów ilości pamięci RAM od 6 GB do aż 12 GB. Gry mobilne w dzisiejszych czasach zajmują ponad 1 GB dlatego producent montuje w smartfonach duży dysk. Black Sharka 2 nie kupisz w wersji 64 GB, najmniejsza dostępna ilość to 128 GB, a maksymalnie marka oferuje 256 GB. Szkoda, że nie zdecydowali się na 512 GB na pewno są amatorzy którzy lubią mieć dużo gier/filmów/zdjęć.

Ekran jest typu OLED i ma przekątną 6,39 cala, rozdzielczość wynosi 2340 x 1090 px. Częstotliwość odświeżania to ważny aspekt podczas wirtualnej rozgrywki. Ekran FHD+ zastosowany w nowym smartfonie ma częstotliwość odświeżania na poziomie 43,5 ms.

Black Shark 2 trzeci model gamingowego potwora od Xiaomi

Magic Press, klon 3D Touch z iPhonów

Po raz pierwszy marka Black Shark zdecydowała się użyć podobną technologię jaką wykorzystuje Apple od kilku lat w swoich iPhonach. Funkcja Magic Press umożliwia różną odpowiedz smartfona zależnie od nacisku jaki wywrzemy palcem na ekran. System wibracji również został zmieniony i będzie różnił się w zależności od akcji jaka toczy się w grze. Przykładowo czym mocniejszy i bliższy wybuch tym mocniejsze wibracje.

Niska temperatura = komfortowa rozgrywka

Akumulator ma pojemność 4000 mAh i oferuje szybkie ładowanie 27W który Xiaomi wykorzystało w najnowszym flagowcu Mi 9. Aby utrzymać stały poziom FPSów i stabilną moc obliczeniową bardzo ważne jest chłodzenie i odprowadzanie ciepła. Black Shark 2 wykorzystuje wielowarstwowe aktywne chłodzenie które jest w stanie obniżyc temperaturę do 10 stopni Celsjusza.

See Also
Xiaomi odnowiło czujnik

W kwestii fotograficznej smartfon posiada podwójny obiektyw z tyłu: 12 Mpix + 12 Mpix, a z przodu 20 Mpix. Zapalonych graczy i fanów NFC mogę uspokoić. Terminal posiada moduł NFC, będziesz mógł szybko zapłacić za paczkę chipsów lub colę.

Black Shark 2 dostępny będzie od 22 marca w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i szarym. Dwa ostatnie kolory będą dostępny tylko w dwóch najmocniejszych wariantach:

  • Black Shark 2 6 GB RAM + 128 GB ROM za 3199 juanów ~$476
  • Black Shark 2 8 GB RAM + 128 GB ROM za 3499 juanów ~$512
  • Black Shark 2 8 GB RAM + 256 GB ROM za 3799 juanów ~$565
  • Black Shark 2 8 GB RAM + 512 GB ROM za 4199 juanów ~$625