Blitzwolf BW-SHP9 – poproszę taki przedłużacz kompatybilny z HomeKit

Marka własna sklepu Banggood, czyli BlitzWolf dodała do swojego portfolio smart home, inteligentny przedłużacz Blitzwolf BW-SHP9. Największym plusem urządzenia jest europejska wtyczka, a minus? Dla mnie brak kompatybilności z HomeKit, lecz zwolennicy Google Home będą zadowoleni.

Inteligentny przedłużacz Blitzwolf BW-SHP9 posiada przewód o długości 1,42m oraz przycisk do włączenia/wyłączenia wszystkich gniazd.

Do dyspozycji otrzymujemy 3 gniazda 230V oraz dwa gniazda USB typu A. Za pomocą aplikacji Blitzwolf można aktywować tylko wybrane gniazdo, tak ja korzystam z listwy od „Banggood”, ale o tym za chwilę.

BW-SHP9 blitzwolf -1

Dodatkowo przedłużacz ma wbudowane niebieskie diody sygnalizujące które gniazdko jest aktywne. Trzy diody do gniazdek 230V, jedna do dwóch gniazd USB oraz jedna dioda przy wyłączniku głównym.

Zdalne aktywowanie poszczególnych gniazdek o wyznaczonej porze w przedłużaczu Blitzwolf BW-SHP9

Tak jak wspomniałem wyżej, aplikacji BlitzWolf umożliwia zdalne sterowanie poszczególnymi gniazdkami. Można aktywować tylko jedno, ja właśnie tak korzystam z listwy.

Do przedłużacza podłączona jest konsola, tv box oraz kamera. Dwie pierwsze pozycje aktywuję ręcznie, tzn. uruchamiam aplikację i klikam w ikonę na ekranie. Próbowałem skonfigurować z Asystentem Google, ale nie chce wykonywać moich poleceń.

Reklama

Udało mi się dodać do Google Home, ale Asystent Google nie potrafi „włączyć” gniazdka, a niby Siri jest głupia! Trudno, rzadko gram na konsoli, więc nie jest to wielki problem.

Użyteczną funkcją w przedłużaczu jest zdalne włączenie lub wyłączenie o wyznaczonych godzinach. Ja zaprogramowałem listwę aby włączała gniazdko kamera gdy wychodzę do pracy o godzinie 8:00, i wyłączała gdy z niej wracam. Nie potrzebuję monitorować mieszkania gdy w nim jestem.

Oczywiście lepiej byłoby kupić przedłużacz kompatybilny z HomeKit. System Apple umożliwia śledzenie telefonu i sterowanie zależnie od tego jak blisko jesteśmy domu. Muszę przyznać, że działa to bardzo dobrze, lecz jest minus, cena urządzeń kompatybilnych z HomeKit

Przedłużacz kompatybilny z HomeKit kosztuje +-300 PLN, a listwa Blitzwolf BW-SHP9 około 100 PLN. Poczekam, aż będzie tańsza alternatywa działająca z aplikacją Dom na iPhone, a póki co jestem zadowolony z przedłużacza Blitzwolf.

Advertisements