Bloomberg: Apple zaproponuje pakiet swoich usług w 2020

Apple pracuje nad pakietem swoich usług streamingowych, który miałby zawierać w sobie dostęp do Apple Music, Apple News+ oraz Apple TV+. Pakiet ma być dostępny już w 2020 roku.

Apple podobno negocjuje z wydawcami nowe umowy odnośnie publikacji w News+, które zmniejszyły by dochody, gdy usługa będzie sprzedawana w pakiecie razem z innymi serwisami.

W tej chwili Apple News+ kosztuje $9.99 na miesiąc. Usługa nie jest dostępna w Polsce, ponieważ aplikacja News także nie jest dostępna. Apple oddaje z tego 50% dochodów wydawcom.

Apple TV+ to wydatek $4.99 na miesiąc (w Polsce 24,99zł). Apple zachowuje dochody z tego serwisu dla siebie, ponieważ znajduje się tam tylko autorski kontent tej firmy.

Reklama

Apple Music kosztuje $9.99 na miesiąc (w Polsce 19,99zł). Z tej puli 70% jest oddawane artystom i wytwórniom muzycznym. Apple Music dostępne jest także w planach rodzinnym oraz studenckim.

Prowadzone są rozmowy z wytwórniami muzycznymi, aby zwiększyć dochodowość usługi Apple Music do poziomu znanego z Apple News+, czyli 50%. Wytwórnie jednak są niechętne do oddawania swoich zysków Apple.

Nie wiadomo póki co o jakich cenach mowa, ale można się spodziewać, że łączny pakiet będzie tańszy niż wszystkie usługi obecnie razem. Ma to wtedy sens z punktu widzenia użytkownika, co może przyciągnąć ludzi szczególnie do Apple News+, a także podnieść statystyki i jednocześnie wyniki firmie z Cupertino. Ciężko powiedzieć czy taka kombinacja będzie dostępna w Polsce, ponieważ brak u nas usługi News. Z chęcią zobaczyłbym taki agregator treści w swoim smartfonie.

Advertisements