Now Reading
Buty do biegania Xiaomi – idealne na co dzień.

xiaomi shoes

Smart buty do biegania Xiaomi, kolejny inteligentny produkt lifestylowy. W teorii miały służyć do biegania, raz w nich pobiegałem, a potem miałem uwaga, ból szyi(?). Taki ze mnie biegacz, więc biegu za dużo nie uświadczyły ze mną, ale przebyliśmy razem już ponad 300km.

Buty docierają w tradycyjnym „butowym” pudełku, bez rewelacjii.

amazfit shoes

amazfit shoes

„Inteligencja” butów

Po wyciągnięciu z pudełka, do butów przyczepiopna jest karteczką informacyjna oraz inteligentny chip, który mierzy nasze kroki. Zasilany jest baterią CR2032, polecam aby co jakiś czas synchronizować buty z aplikacją Mi Fit, ponieważ nie otrzymujemy informacji jeśli bateria jest bliska rozładowaniu i nasze kroki nie są rejestrowane, tak straciłem niecały miesiąc danych.

xiaomi shoes

Inteligetny chip umieszczamy w podeszwie, wyciągamy wkładkę i osadzamy w specjalnym polu. Możemy umieścić w prawy lub lewym bucie, wybór zależy od nas. W aplikacji ustalamy w którym bucie znajduje się chip. Jest on niewyczuwalny, nie przeszkadza w chodzeniu, nie sposób rozróżnić w którym bucie się znajduje.

xiaomi running shoes

xiaomi running shoes

See Also
portfel xiaomi

amazfit xiaomi shoesBuamazfit xiaomi shoesty parujemy z telefonem w aplikacji MiFit, można mieć tylko jedną parę połączoną jednocześnie. Jeśli ktoś pragnie więcej wystarczy, wyciągnać chip z jednej i umieścić w drugiej. Szczerze mówiąc liczyłem na więcej funkcji w aplikacji. Jedyne co widzimy to ogólny przebyty dystans, oraz kroki i kilometry w ciągu poszczególnych dni. Xiaomi podaje jeszcze ile spaliliśmy w ciągu dnia kcal i ile zaoszczędziliśmy paliwa. Nie podoba mi się, że „kroki butów” nie liczą się do mojego dnia w MiFit, w którym mam ustawione 5tys kroków dziennie i brane pod uwagę są tylko z zegarka/opaski. Co do funkcji smart butów to liczyłem na wirtualnego trenera, który będzie analizował nasz bieg i dawał rady. Funkcje „od kanapowca do maratończyka” w której buty będą wybierać nam ile mamy przebiegać codziennie kilometrów aby zbudować kondycję. Niestety nic z tego, widocznie jeszcze nie teraz.

Wygoda, trwałość.

Buty które używam od 7 miesięcy są czarne, pastanowiłem zamówić jeszcze jedną parę. Dlaczego? Ponieważ buty są bardzo wygodne, dla mnie o wiele wygodniejsze niż New Balance czy Nike, Adidas. Nie służa mi do biegania, są idealne na co dzień. Dlatego zamówiłem jeszcze w szarym kolorze, które widzicie na zdjęciach.  Czarne po przechodzeniu ponad 313km, tak wskazuje aplikacja + kilometry gdy była bateria rozładowana, są w bardzo dobry stanie. Nic się  nie odkleja, nie podarło. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, poza tym, że trochę się pobrudziły.

Zauważyłem też inne logo na chipie, jednak wszelkie opcje pozostają dokładnie takie same. Huami (stare – czarne), Amazfit (nowe – szare).

IMG_0046

Podsumowanie

Jeśli szukasz wygodnych butów na codzień, to polecam jak najbardziej. Najwygodniejsze „adidasy” jakie miałem. Aktualna cena za buty Xiaomi to niecałe 160zł, według mnie to dużo lepszy wybór niż NB, czy Nike.

2 komentarze
 • Dzis, tzn 21.11 kupiłem je w promocyjnej cenie 35$, raczej do pracy niż biegania (dużo chodzę).
  Zobaczymy czym xiaomi zaskoczy mnie oprócz elektroniki 😉

  P.S.
  Mam do sprzedania tylko raz użytą magic cube, skusisz sie?
  Cena do negocjacji
  Pozdrawiam

 • Zasilanie chipa baterią CR2032 to niestety duża wada. Niby są na Aliexpress niezbyt estetyczne ładowarki akumulatorków CR2032, jednakże przeważają baterie jednorazowe i na dłuższą metę, nie licząc tanich baterii CR2032 na Alli jest to rozwiązanie dość nieekonomiczne. Co ciekawe pilot bluetooth w selfie sticku Xiaomi (który nawiasem mówiąc łatwo przekształcić w tripod, więc jest bardzo praktyczny) można naładować kablem Micro USB, a przenośną golarkę podróżną kablem USB-C. Xiaomi i współpracujące z nim firmy bywają więc czasem niekonsekwentne. Trzeba liczyć na to, że pojawi się chip nowszej generacji mierzący więcej danych i ładowany już kablem USB-C

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top