BW-SHP7 to podwójne inteligentne gniazdko od BlitzWolf

BlitzWolf BW-SHP7

Kilka miesięcy temu testowałem pojedyncze smart gniazdko BlitzWolf i zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Gniazdko BW-SHP6 udowodniło, że pełnoprawne produkty smart nie muszą być drogie. Marka BlitzWolf ciągłe rozbudowuje swoją ofertę  i niedawno do sprzedaży trafiło podwójne gniazdko BW-SHP7, oczywiście od razu zamówiłem aby przetestować.

Produkt posiada jeden, lecz istotny minus uniemożliwiający zastosowanie w gniazdku podwójnym. Wszystko poprzez ustawienie bolców, BW-SHP7 można włożyć jedynie pionowo, przez co „tracimy” drugie gniazdko. Gdy włożymy BW-SHP7 do górnego gniazdka to nie będzie miejsca aby włożyć drugą wtyczkę w dolne.

Dlatego jeżeli masz w ścianie gniazdko podwójne to po wykorzystaniu BW-SHP7 wciąż będziesz miał miejsce na dwie wtyczki. Szkoda, że nie można wykorzystać produktu BlitzWolf w poziomie, dzięki temu „dolne gniazdko” wciąż byłoby do wykorzystania i moglibyśmy zasilić trzy urządzenia.

Kolejny mały minus to wtyczka schuko jaką posiada gniazdko Blitzwolf. Schuko posiada bolec w innym miejscu niż „nasze polskie”, przez co tracimy uziemienie. Większość urządzeń nie posiada uziemienia, lecz odpada np. pralka czy lodówka.

Na powyższym zdjęciu widzisz przycisk na bocznej ściance, służy on do ręcznego sterowania lewym gniazdkiem. Taki sam przycisk znajduje się na drugiej ściance i za jego pomocą można ręcznie włączyć lub wyłączyć prawe gniazdko. Fajnie, że marka BlitzWolf nie zapomniała o takim detalu.

Reklama

Czas podłączyć gniazdko do naszej sieci Wi-Fi, niech stanie się smart!

Do zarządzania gniazdkiem BW-SHP7 potrzebna jest aplikacja BlitzWolf, która automatycznie wykryje nowe urządzenia gotowe do sparowania.

Oba gniazdka są w aplikacji rozdzielone, dzięki czemu jest możliwość włączenia tylko jednego. Tak samo jest z timerem, również można ustawić tylko dla jednego z dwóch gniazdek.

BW-SHP7 posiada wbudowany watomierz, czyli mierzy ile podłączone urządzenie zużywa prądu. W tym wypadku wartość nie jest rozdzielona na dwa gniazda i prezentuję łączone zużycie obu. Jeżeli koniecznie chce otrzymać oddzielne wyniki to należy kupić dwa gniazdka pojedyncze.

Watomierz to nie jedyna fajna funkcja jaką oferuje produkt Blitzwolf, kolejną jest integracja z Google Home. Dzięki czemu gniazdkami można sterować za pomocą wirtualnego Asystenta Google.

..A to wszystko za jedyne 55 PLN, tak podwójne gniazdko BlitWolf kosztuje tylko $14

Podwójne gniazdko BW-SHP7 to produkt kompletny. Po dwoma minusami o których wspomniałem wyżej (zasłania drugie gniazdko + wtyczka schuko) sprawdza się bardzo dobrze. Linii Blitzwolf to ciekawa alternatywa dla Xiaomi Smart Home w którym brakuje takich gniazdek…

Advertisements