Była Rosja, teraz czas na Europę Zachodnią. Telewizory Xiaomi coraz bliżej!

Podczas wczorajszej konferencji Xiaomi poinformowało, że wprowadza Mi TV do Hiszpanii! Na początek do sprzedaży trafią trzy modele i niestety brakuje w nich Mural TV.. Lepsze to niż nic, a dobra sprzedaż na pewno zaowocuje rozszerzeniem oferty na Stary Kontynencie.

Xiaomi Mi TV 4S 55

Wszystkie telewizory posiadają system Android TV i mają wbudowany chromecast do bezprzewodowego przesyłania obrazu i filmów z innych gadżetów. Jest również obsługa Asystenta Google oraz najpopularniejszych serwisów streamingowych, jak np. Netflix.

Zacznę od najsłabszego modelu który trafi do Europy, mowa o Xiaomi Mi TV 4A 32″ oferuje rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Za doznania audio odpowiadają dwa głośniki o łącznej mocy 10W, wspierane przez system Dolby Audio i DTS-HD. Mi TV 4A posiada czterordzeniowy procesor, 1,5 GB pamięci RAM oraz 8 GB miejsca na dane. Na obudowie znajdziemy 2x USB 2.0, 3x HDMI oraz gniazdo RJ-45. Osoby którym wystarczy łączność bezprzewodowa mogą skorzystać z Wi-Fi w zakresie 2,4 GHz lub szybszego, lecz o mniejszym zasięgu 5 GHz.

Mi TV 4A 32″ kosztuje w Hiszpanii 179 euro, 760 PLN.

Mi TV 4S 43″ lub większy Mi TV 4S 55″

To dwa kolejne telewizory zaprezentowane przez Xiaomi na Starym Kontynencie. Posiadają niemal identyczną specyfikację, różnią się jedynie przekątną ekranu i mocą wbudowanych głośników. Większy model posiada dwa głośniki o łącznej mocy 20W, a jego mniejszy brat, również dwa, lecz o łącznej mocy 16W. To co najważniejsze, czyli ekran 4K jest identyczny. Oba modele oferują rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli z obsługą HDR.

Za moc obliczeniową odpowiada czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Dysk wbudowany w telewizor posiada 8 GB pojemności. System jest ten sam co w słabszy modelu Mi TV 4A, czyli Android TV z wirtualnym asystentem Google. W kwestii dostępnych portów jest minimalnie lepiej, tym razem otrzymujemy 3x USB 2.0, 3x HDMI oraz jedno gniazdo na przewód sieciowy.

Mi TV 4S 43″ kosztuje w Hiszpanii 349 euro, 1485 PLN. Najlepszy aktualnie oferowany telewizor Mi TV 4S 55″ to koszt 449 euro, 1900 PLN.

Jest już w Hiszpanii , a co z Polską?

14 listopada Xiaomi Polska zapowiada wprowadzenie nowych produktów na nasz rynek i być może poza Mi Note 10, Redmi Note 8T otrzymamy również Mi TV!

Scroll To Top