Now Reading
CEO Xiaomi prezentuje jak sprawdza się bateria w Mi 8

CEO Xiaomi prezentuje jak sprawdza się bateria w Mi 8

Popyt na Xiaomi Mi 8 spadł, nie ma problemu z dostępnością

bateria w Mi 8

Xiaomi Mi 8 wzbudza duże zainteresowane pośród ludzi szukających nowego telefonu z najwyższej półki. Firma rozwija się na kolejnych rynkach, niedawno rozpoczęła ekspansję we Włoszech otwierając oficjalny oddział. Większa część produktów sprzedawana jest tylko na rynku chiński, mimo to wzrasta globalna świadomość marki za sprawą zadowolonych klientów. Którzy przekonali się do jakości oferowanych produktów i chcą ich więcej. Co do wydajności nowego flagowca Xiaomi Mi 8 ludzie nie mają wątpliwości, będzie na najwyższym poziomie. Zapewni to procesor Snapdragon 845, który przekroczył 300 tys w Antutu. Zdecydowanie większe obawy wzbudza pojemność akumulator która jest tylko o 50mAh większa niż w zeszłorocznym flagowcu Mi 6 i wynosi 3400 mAh. Gołe liczby to nie wszystko, dobrze to widać na przykładzie aparatów i Mpx, ważniejszy jest aspekt zarządzania baterią. Lei Jun postanowił napisać fanom za pośrednictwem chińskiego portalu społecznościowego jak to z tą baterią jest.

Bateria w Mi 8

[su_quote cite=”CEO Xiaomi, Lei Jun”]Żywotność baterii w Mi 8 jest bardzo dobra, każdej nocy, kiedy ją ładuję, mam do dyspozycji 30% – 40%. Testowałem baterię telefonu bez przerwy, żeby zobaczyć, jak długo to trwa. Mój telefon komórkowy ma teraz pozostałe 18%.Szacuje się, że nadal można go używać przez 3 godziny. Był już używany przez 1 dzień i 11 godzin. [/su_quote]

bateria w Mi 8

Aby uwiarygodnić swoje słowa. Dodał do wpisu dwa zdjęcia przedstawiające zużycie baterii. Jeden z użytkowników portalu dodał ciekawą odpowiedz prezesowi Xiaomi „Pan pracuje 18 godzin dziennie .” Za co odebrał największą ilość „lajków”. Sądzę, że szef Xiaomi nie ogląda za wiele filmów na Youtube, w nic nie gra. Dlatego wyniki większości osób młodego pokolenia będą gorsze i na pewno nie zostanie 30% na następnym dzień.

Bateria, czas pracy urządzenia to największe bolączki współczesnych smartfonów. Nie ma jeszcze ogólnodostępnej technologi która pozwoli na stworzenie baterii większej pojemności o gabarytach aktualnej. W celu zrekompensowania producenci wprowadzają jak najszybsze ładowanie, w Mi 8 zostało zaimplementowane Quick Charge 4.0+.

W sieci pojawiają  się już pierwsze recenzje nowego flagowca. W kwestii drenażu baterii przeprowadzony został test ciągłego odtwarzania filmu. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Xiaomi Mi Max 2 który osiągnął 26 godzin i 24 minut. Mi 8 osiągnął 16 godzin i cztery minuty. Dla porównania inny topowy smartfon, bezramkowiec Mi Mix 2s osiągnął wynik o trzy godziny gorszy, 13 godzin i 4 minuty.

bateria w Mi 8

Scroll To Top