Chmura Xiaomi z funkcją Family Sharing Space

Xiaomi Cloud Disk

Kilka miesięcy temu Xiaomi wprowadziło usługę przechowywania danych w chmurze na okres 60 lat, tak dobrze czytasz. Dysk o pojemności 200 GB na 60 lat kosztował jedynie 1599 juanów, czyli równowartość 860 złotych. Według mnie jest to dobry deal, jeżeli Apple zdecydowałoby się na taki krok, to na pewno skorzystałbym.

Wracając do Xiaomi, Mi Cloud został rozbudowany o kolejną funkcję — Family Sharing Space. Swoją przestrzeń dyskową wykupioną w chmurze Xiaomi można udostępnić innym członkom rodziny. Maksymalnie Mi Cloud można udostępnić 5 innym osobom. Aktualnie funkcja dostępna jest jedynie dla planów Platinum oraz Diamond.

Reklama
Mi Cloud famy sharing

Na razie funkcja dostępna jest jedynie w chińskiej wersji oprogramowania. Coraz bardziej irytuje mnie oprogramowania chińskie oraz globalne, różnice pomiędzy nimi. Przykładowo mój flagowiec Mi 10 w wersji globalnej jeszcze nie otrzymał MIUI 12, a starszy Mi 9 już ma. Chciałbym, aby Xiaomi działało jak Apple, wszyscy otrzymują aktualizację tego samego dnia i nie ma różnic. Niestety, do tego jeszcze daleka droga.

Advertisements