Now Reading
CHUWI Aerobook 13.3, udany projekt z Indiegogo już dostępny w sprzedaży

Lubię śledzić strony zajmujące się finansowanie społecznym jak KickStarter lub Indiegogo. To właśnie na tym drugim już jakiś czas temu trafiłem na laptop CHUWI Aerobook, sprzęt z windowsem który wygląda niczym Macbook 12. Kampania finansowania miała za cel zebrać $30 000, CHUWI Aerobook zebrał prawie 10x więcej, $286 846. Sprzęt miał trafić do sprzedaży w kwietniu 2019 i jest, chwała dla CHUWI za „punktualność”.

CHUWI Aerobook 13.3 6

CHUWI Aerobook 13.3 cienki laptop z panoramicznym ekranem

CHUWI Aerobook to ultrabook z prawdziwego zdarzenia. Prezentuje się naprawdę nieźle, za sprawą metalowej obudowy i kompaktowych rozmiarów. Jest cięższy od produktu z nagryzionym jabłkiem o 320g, lecz jest również trzy razy tańszy.

CHUWI Aerobook 13.3 2

Posiada wyświetlacz LCD o przekątnej 13.3 cala (Full HD 1920 x 1080 pikseli). Procesor to Intel szóstej generacji  M3-6Y30 z zegarem Turbo do 2.2 GHZ wspierany przez zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 515 oraz 8 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrza to oczywiście dysk SSD o pojemności 256 GB. Producent reklamuje sprzęt, że sprawdzi się również do gier, ale nie ma co się oszukiwać – nie nada się. Jest to sprzęt do prac biurowych, na uczelnie, urządzenie które za sprawą niskiej wagi i kompaktowych rozmiarów idealnie sprawdzi się podczas pracy „w trasie”. Wbudowany akumulator pozwoli na 8 godzin zdalnej pracy.

CHUWI Aerobook 13.3 6

W kwestii łączności bezprzewodowej WiFi wspiera częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz, a Bluetooth jest w wersji 4.0. CHUWI Aerobook posiada cztery głośniki, dwa gniazda USB 3.1 typu A, wejście na słuchawki, czytnik kart pamięci, złącze HDMI oraz gniazdo USB typu C. U góry ekranu znajduje się kamera o standardowej dla rynku rozdzielczości 2 MP. Plus na pewno za podświetlaną klawiaturę:

See Also

Na Indiegogo nie wsparłem projektu, jest tego pewien plus. Jeżeli zamawiałbym przez Indiegogo to w 90% przesyłka trafiłaby do Urzędy Celnego i musiałby zapłacić 23% vatu. Najtańszy pakiet podczas finansowania AeroBook kosztował $400 + 23% + opłaty celne = +- $500. Teraz zauważyłem, że CHUWI Aerobook 13.3 dostępny jest w sklepie Banggood.com za $440 i z wysyłką Priority DIrect Mail/EU Priority Line czyli omijającą VAT, idealnie!

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top