Czajnik Xiaomi utrzyma ciepłą wodę przez 12 godzin

Reklama

Mieszkańcy Chin mogą mieć praktycznie wszystko kompatybilne z Mi Home, sprawdź sam. Uruchom aplikację Mi Home, ustaw na region Chiny i kliknij w plusik. Zobaczysz długą listę urządzeń, a wśród nich bohater dzisiejszego wpisu, inteligentny czajnik Xiaomi. Jakie ma funkcje smart? Co potrafi? Zacznę od kilku słów o wyglądzie.

Czajnik Xiaomi posiada dizajn który bardzo dobrze trafia w mój gust. Prosta, minimalistyczna bryła, bez zbędnych udziwnień. U góry jeden przycisk fizyczny do otwarcia klapy, a na rączce dwa przyciski dotykowe. Pierwszy zagotuje wodę, niczym zwykły czajnik. Drugi przycisk uruchamia tryb „utrzymania temperatury”, i to jest właśnie inteligencja czajnika Xiaomi.

czajnik Xiaomi

Czajnik Xiaomi posiada bardzo dobrą izolację termiczną, w końcu jest w stanie utrzymać temperaturę wody do 12 godzin (przy minimalnym podgrzewaniu). W środku wygląda niczym termos, naczynie o pojemności 1,5L w całości pokryte podwójną warstwą stali nierdzewnej. Jest jednak jeden minus zabudowanej konstrukcji, aby sprawdzić ile wody jest w czajniku należy podnieś pokrywę. Brakuje zewnętrznego wskaźnika poziomu wody.

Czas na inteligencję czajnika Xiaomi!

Czajnik komunikuję się z aplikacją Mi Home, smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowano z komunikacji poprzez Wi-Fi oraz z możliwości zdalnego zagotowania wody. Co więc można zrobić w aplikacji Mi Home?

Reklama

Aplikacja wyświetla aktualną temperaturę wody, fakt mało przydatna informacja. „Inteligencja” zaczyna się trochę niżej. Za pomocą poziomego suwaka można określić jak długo czajnik ma utrzymywać zdefiniowaną temperaturę wody po naciśnięciu przycisku na obudowie.

Voilà, to jest wszystko co potrafi smart czajnik Chińskiego Giganta. Według mnie czajnik jest przeznaczony dla miłośników herbat lub osób którym podoba się minimalistyczny wygląd czajnika Xiaomi.

Ja kupiłbym jednak inny produkt. Jeżeli robisz tylko jedną kawę/herbatę to według mnie lepiej sprawdzi się podgrzewacz wody Viomi. Ciepłą wodę otrzymujemy od razu, wystarczy wybrać temperaturę i nacisnąć przycisk.

Dla zainteresowanych link do czajnika.

Advertisements