Czy Xiaomi Mi8 Explorer jest fałszywy?

xiaomi mi8 explorer edition

xiaomi mi8 explorer edition

Na wczorajszej konferencji w Shenzen Xiaomi zaprezentowało światu swojego nowego flagowca Xiaomi Mi8. Dostępny jest w trzech wariantach. Pierwszy, najsłabszy to Mi8 SE  jest to wersja z mniejszym ekranem i słabszymi podzespołami. Xiaomi Mi8, flagowiec lecz bez paru bajerów w jakie wyposażona jest topowa wersja Xiaomi Mi8 Explorer Edition. To właśnie w najmocniejszym modelu fani marki dostrzegli pewnie nieścisłości i uważają, że zostali nie do końca poinformowani.

Xiaomi Mi8 Explorer jest fałszywy?

Xiaomi Mi8 Explorer jest fałszywy? aaXiaomi Mi8 Explorer jest fałszywy?

Po konferencji było duże łał, wszyscy pozytywnie zareagowali na Xiaomi Mi8 Explorer Edition. jako pierwszy przekroczył 300tys punktów w popularny teście wydajnościowym Antutu. Firma Mi zaimplementowała system rozpoznawania twarzy 3D na niespotykanym jak na androida poziomie, taki sam jak jest w iPhonie X.  Jeżeli jednak ktoś woli odblokować palcem to czytnik linii papilarnych został wbudowany w ekran. Przednie czujniki i kamera również obsługują animoji. Zastosowany ekran? Oczywiście topowy AMOLED, tylni aparat? W teście DXO wyprzedza iPhona X i Huawei P20 Pro. GPS w systemie Dual , jest jeszcze bardziej dokładny. To wszystko czyni smartfona Xiaomi Mi Explorer Edition w ścisłej trójce, jeżeli nie na pierwszy miejscu podium.

Jednak czas na najważniejsze,  chiński producent jako pierwszy zaprezentował smartfon z niespotykanym dotąd wyglądem, tylne plecy są wykonane z przezroczystego szkła i widać komponenty wewnątrz. Na Twitterze huczy, że komponenty które widać przez piękna szklaną obudowę to tylko makiety. Zastosowane tylko po to aby ładnie się prezentować, nic nie wnoszą do osiągów smartfona. Padły wręcz oskarżenia, że to naklejka lecz Xiaomi szybko zdementowało takie doniesienia.

Reklama

Na Xiaomi padły oskarżenia że elementy są ułożone zbyt doskonale aby mogły być prawdziwe. Próżno szukać pasty termicznej, powszechnie stosowane przy projektowaniu płyty głównej. Komponenty są za daleko od siebie. Użytkownik Twittera o nazwie @ChengmingAlpert stwierdził wręcz że czerwony procesor Qulacomm Snapdragon 845 który najbardziej przykuwa uwagę gdy spojrzymy na tył, nie powinien być zamontowany w takiej pozycji.

Dziennikarz The Verge napisał do Xiaomi i uzyskał odpowiedz:

[su_quote cite=”Xiaomi”]Przezroczysty tył Mi 8 Explorer Edition jest naprawdę stworzony z przezroczystego szkła i nie ma pod nim żadnej naklejki czy obrazka. Komponenty, które widzisz na górnej połowie, przykładowo, są częścią prawdziwej płyty głównej.[/su_quote]

xiaomi mi8 explorer edition

Pojemność baterii w Mi8 Explorer Edition

wynosi 3000mAh, podstawowa Mi8 ma wbudowany akumulator o pojemności większej o 400mAh, 3400mAh. Xiaomi tłumaczyło, że mniejsza bateria jest przez zastosowanie czytnika linii papilarnych wbudowanego w wyświetlacz.  Jednak może to przez nieużywane podzespoły pozostało mniej miejsca na baterie? Większość osób będzie używała telefonu w etui, więc szklany tył będzie widziała raz na parę tygodni.

Najbardziej prawdopodobne teoria na ten moment to komponenty widoczne na plecach Xiaomi Mi8 Explorer Edition są prawdziwe, lecz nie działają, ułożone dla szpanu .Jeżeli to wszystko okaże się prawdą to będę zawiedziony. W obronie Xiaomi muszę powiedzieć, że firma ni razu podczas konferencji nie poinformowali że elementy wewnątrz działają. Z drugiej strony nie poinformowała również, że nie działają. Pozostaje czekać, aż będą pierwsze filmy na Youtube z rozkładania smartfona na części.

Advertisements