Mijia Sport Shoes 2

W drugim kwartale zeszłego roku kupiłem buty sportowe Xiaomi, Mijia Sport Shoes w kolorze czarnym. Jestem z nich zadowolony, są bardzo wygodne i lekkie. Postanowiłem kupić jeszcze jedna parę , tym razem szare. Chiński producent wprowadza do sprzedaży ulepszoną wersję, drugą generację Mijia Sport Shoes 2. Wprowadzono bardziej nowoczesny wygląd i lepsze wykończenie dzięki zastosowaniu innej metody łączenia materiałów. Pomimo zmian nowe buty zachowały bardzo przystępną cenę, jaka cechowała pierwszą generację.

Mijia Sport Shoes 2

Mijia Sport Shoes 2

Rewolucyjną metodą produkcji nowych butów jest Uni-Moulding. Proces polega na połączeniu pięciu różnych materiałów, warstw w jedną. Aby połączyć  tyle części każda warstwa jest oddzielana za pomocą cienkiej folii poliuretanowej która jest tłoczona, a następnie klejona. Elementy są ściskane razem z formą. Dzięki takiemu zabiegowi w Mijia Sport Shoes 2 na pewno nie zobaczymy resztek kleju. Druga ważna cechą Uni-Moulding jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo rozklejenia się obuwia, niż w przypadku użycia tradycyjnego kleju. Kolejny plusem Uni-Mouldingu jest jeszcze lepsza stabilność. Xiaomi poprawiło również podeszwę środkową. Tym razem została stworzona przez firmę Dow Chemical. Zamiast korzystać z tradycyjnej pianki EVA, zastosowano INFUSE. Dzięki czemu poprawiono sprężystość i zmniejszono ryzyko odkształcenia środkowej podeszwy. 

Mijia Sport Shoes 2

Górna część Mijia Sport Shoes 2 wykonana została bezszwowo, wykonane zostało tylko jedno połączenie. Bez żadnego ryzyka buty można wrzucić do pralki, nic im się nie stanie.

Mijia Sport Shoes 2

Tak samo jak poprzednia generacja, tak samo druga ma wiele opcji kolorystycznych do wyboru. Dla kobiet przewidziane są dwa: pomarańczowy i biały , będą dostępne tylko w rozmiarach 36-39. Dla mężczyzn Xiaomi oferuje kolory: czarny, niebieski, ciemny szary i biały wszystkie będą dostępne w rozmiarach od 39-46. Ja biorę czarne. Nie ma żadnej informacji o inteligentnym chipie który posiadała pierwsze generacja.

Mijia Sport Shoes 2 nadal zachowały przystępną cenę 199 juanów,  $31. Buty trafią do sprzedaży od jutra, 11  czerwca.