Dwa nowe modele słuchawek bezprzewodowych od Xiaomi

Xiaomi Line Free 3

Xiaomi zaprezentowało dzisiaj w Chinach smartfon Mi 10 Lite, nakładkę systemową MIUI 12 oraz dwa modele słuchawek bezprzewodowych: Xiaomi Line Free i Mi Bluetooth Youth Edition.

Pierwszy model, czyli Xiaomi Line Free posiada to czego ja nie lubię – pasek na szyję. Fakt, jest to bezpieczne rozwiązanie, lecz dla mnie nie wygodne. Tak mi się coś przypomniało… Kilka dni temu pisałem o etui do Mi 10. Napisałem, że nie lubię nosić smartfona w etui i chwilę poźniej rozwaliłem plecy iPhone wysiadając z auta. Mam nadzieję, że teraz nie zgubię słuchawek AirPods. 🙂

Xiaomi Line Free 1

Xiaomi Line Free korzystają z Bluetooth w wersji 5.0 oraz technologii aptX. Wewnątrz kryje się chip od Qualcomm, a dokładnie QCC5125. Akumulator ma pojemność 100 mah, a czas odtwarzania muzyki na jednym ładowaniu to 9 godzin. W celu naładowania należy skorzystać z gniazda USB typu C – 10 minut ładowania wystarczy aby 2,5 godzin słuchać ulubionych utworów.

Xiaomi Line Free 1

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Line Free zostały wycenione w Chinach na 199 juanów, $28. Niedługo powinny pojawić się w sklepach oferujących wysyłkę do Europy ponieważ są już w ofercie sklepu Mi.com. Nie wspomniałem jeszcze o kolorach, do wyboru są dwa: biały i czarny.

Reklama

Druga opcja to jednosłuchawkowy model Mi Bluetooth Youth Edition. Słuchawka waży zaledwie 6,5g i również oferuje połączenie Bluetooth 5.0. Dzięki czemu jakość prowadzonych rozmów jest na wysokim, czystym poziomie. BT 5.0 nie tylko oferuje czysty dźwięk oraz niski pobór mocy, cechuje się również niezłym zasięgiem. Słuchawki mogą komunikować się ze smartfonem w odległości do 10 metrów.

Panel dotykowy na bocznym panelu umożliwia podstawowe funkcje jak odbiera/odrzucanie połączeń. Na jednym ładowaniu akumulatora wystarczy na 4 godziny rozmowy. Imponujący jest za to czas czuwania, w trybie Standby słuchawki wytrzymają aż 80 godzin.

Mi Bluetooth Youth Edition dostępne są w dwóch kolorach: biały oraz czarnym. Cena na rynku chińskim to 59 juanów, $9.

Advertisements