Dwie nowe perełki Xiaomi, flagowiec Mi 9 i Redmi Note 7 trafią do Meksyku

Społeczność Mi Fan w Meksyku ma powody zarówno do radości jak i niepokoju. Z dobrych informacji to Xiaomi potwierdziło że ich flagowiec Mi 9 oraz „flagowiec” submarki Redmi Note 7 będą oficjalnie dostępne już na początku maja w Meksyku. Zła informacja dotyczy cen. Firmy odpowiedzialne za import urządzeń z logiem Mi na tamtejszy rynek chyba zwietrzyły „łatwy pieniądz”.

Mi 9 dostępny będzie w trzech kolorach Ocean Blue, Piano Black i Lavender Violet czyli niebieski, czarny i fioletowy. Sprzedaż rozpocznie się na początku maja, lecz najbardziej dziwi mnie cena. Mi 9 w Meksyku został wyceniony na 12999 MXN, $693 za model 6 GB RAM + 128 GB pamięci ROM! W Polsce taki wariant kosztuje $527, a w Chinach jeszcze trochę taniej.

Reklama

Dla porównania najmocniejszy, przezroczysty wariant Mi 9 Battle Angel z 12 GB pamięci RAM + 256 pamięci ROM kosztuje w Chinach tylko $595. Przezroczysty Mi 9 kosztuje $100 taniej..

Redmi Note 7 będzie kosztował 5799 MXN, $310 za wariant 4 GB RAM + 64 GB ROM. Również duża przebitka w porównaniu z Polską – $237. Jeżeli mieszkasz w Meksyku zdecydowanie lepszy wyborem będzie zamówienie z Chin.

Advertisements