Dzwonek do drzwi Xiaomi 720p [rozpakowanie] Pytania?

Dzwonek do drzwi Xiaomi 720p

Dzwonek do drzwi z kamerą od Xiaomi zamówiłem kilka miesięcy temu, jak nie więcej. W tym czasie Xiaomi zdążyło zaprezentować lepszy model, wyposażony w kamerą 1080p oraz bliźniaczy produkt spełniające to samo zadanie. Dlaczego tak długo zwlekałem z wpisem? Nie miałem odpowiedniego miejsca aby zamontować dzwonek, ale na szczęście już uległo to zmianie i od kilku dni dzwonek do drzwi Xiaomi 720p jest zamocowany na drzwiach. Jak się sprawdza napiszę później, a teraz opiszę jak wygląda, oraz co jest w pudełku.

Zestaw składa się z dwóch części: kamery montowanej na drzwiach oraz odbiornika do gniazdka. Odbiornik pełni rolę dzwonka, gdy ktoś naciśnie przycisk „na kamerze” to dzwoni. Z drugiej części, odbiornika można zrezygnować. Kamera będzie działała sama, a wszelkie powiadomienia o gościach otrzymamy w aplikacji Mi Home na smartfonie. Powiadomienie w aplikacji otrzymujemy z sekundowym opóźnieniem, dlatego sugeruję aby korzystać całego zestawu: kamery i odbiornika.

Kamera posiada fabrycznie naklejoną taśma dwustronną, lecz ja zdecydowałem się z niej nie skorzystać. Bałem się że będzie zbyt mocna i zostawi ślad na drzwiach. Użyłem taśmy dwustronnej na rzepy i sprawdza się bardzo dobrze, kamera już wisi kilka dni. Zgodnie z informacjami znajdującymi się na pudełku, taśmę na rzepy można usunąć szybko i bez śladu, mam nadziej że tak będzie. Dam znać jak będę zmieniał mieszkanie.

Reklama

Krótka informacja jak działa

Kamera nagrywa kilkudziesięcio sekundowy filmiki gdy wykryje ruch lub robi zdjęcie gdy ktoś naciśnie przycisk. Nagrania wideo zapisywane są w chińskiej chmurze i będą tam przez 3 dni. Można wykupić dłuższe przechowywanie nagrań: 7 dni, 15 dni lub 30 dni. Przykładowo 30 dniowa chmura kosztuje $21 na rok, przyzwoita cena.

Z ciekawszych funkcji urządzenie posiada system rozpoznawania twarzy. Jeżeli osoba dodana przez nas do bazy danych stanie przed drzwiami to otrzymamy powiadomienie z informacją, że to właśnie ona czeka przed drzwiami.

Za dwa tygodnia dam znać jak się sprawdza, jakieś pytania?

Advertisements