Ekrany Mini LED w urządzeniach Apple mogą być opóźnione

mini Led

Mini LED to technologia, na którą czeka wiele osób i może ona przynieść małą rewolucję w ekranach wielu urządzeń. Apple planuje zastosowanie ich w przynajmniej kilku swoich produktach, jednak plany te mogą opóźnić się do 2021 roku.

Ming-Chi Kuo publikuje kolejny raport na temat nadchodzących nowinek od Apple. Wcześniej wspominał już o nadchodzących wyświetlaczach Mini LED, m.in.dla iPadów i MacBooków. Rozwój nowej technologii co prawda nie został zastopowany przez panującą epidemię, natomiast może zostać opóźnione jej wdrożenie.

Analityk TF International Securities informuje, że masowa produkcja wyświetlaczy Mini LED ma rozpocząć się w trzecim kwartale tego roku. A dokładniej to chipów do ich obsługi. Sam panel ma być produkowany od czwartego kwartału, natomiast montaż wszystkich części w cały ekran ma rozpocząć się pod koniec czwartego kwartału i na początku pierwszego kwartału 2021 roku.

Reklama

Apple przygotowuje między 4 a 6 produktów wykorzystujących ekrany Mini LED. Premiera ich ma się rozłożyć w przeciągu dwóch lub trzech lat. W tym roku miał pojawić się 12,9″ iPad Pro oraz 16″ MacBook Pro właśnie z nowymi ekranami, lecz nie jest to obecnie pewne. Całe przedsięwzięcie może mieć opóźnienie.

Kup iPada Pro 12,9″ w x-kom.pl

Być może zobaczymy także MacBooka Pro z ekranem 14,1″, który będzie następcą obecnego 13″ modelu, odświeżonego w tym tygodniu. Plany Apple zakładają przechodzenie na ekrany Mini LED, co spowoduje wzrost zamówień na nie. Także konkurenci zapewne zechcą zaimplementować je w swoich urządzeniach, więc można się spodziewać nowych produktów z wykorzystaniem tej technologii.

Advertisements