Face ID coraz bliżej Maca – jest w kodzie macOS Big Sur

Face ID to funkcja dobrze znana z iPhone’a oraz iPada, a w przyszłości z pewnością zawita do komputerów Mac. W kodzie najnowszego systemu macOS, a właściwie jego wersji beta, znaleziono informacje o implementacji Face ID.

Na trop funkcji rozpoznawania twarzy w systemie macOS natrafił serwis 9to5mac. Swoją drogą, dodanie Face ID do komputerów Apple jest tylko kwestią czasu, to naturalny krok do przodu. W systemie macOS znajduje się kod odpowiadający za funkcję „PearlCamera”.

Reklama
WeVPN

„Pearl” jest nazwą kodową Face ID oraz kamery TrueDepth, a pierwszy raz mogliśmy się o tym przekonać przy okazji premiery iPhone’a X. Wewnątrz funkcji są odniesienia do „FaceDetect” oraz „BioCapture”, co naturalnie prowadzi nas do Face ID w Macu.

Obecnie laptopy Apple wykorzystują Touch ID, czyli skaner linii papilarnych i ciekawi mnie czy razem z debiutem Face ID firma zdecyduje się na porzucenie tego rozwiązania, czy też może da nam możliwość korzystania z obu tych dobroci na raz. Czekam kiedy iPhone dostanie Touch ID wbudowane w ekran jako drugie zabezpieczenie telefonu. Na pewno będzie to lepsze podczas robienia zakupów, bo autoryzacja Apple Pay przy użyciu kodu, gdy na twarzy jest maseczka, to niezbyt wygodne rozwiązanie.

Advertisements