Fotelik samochodowy od Xiaomi – czy gdzieś jest granica?

Fotelik samochodowy

reddot design awardCzy różnorodność w portfolio Xiaomi ma jakieś granice? Kolejny nowy segment otwarty, tym razem Xiaomi postanowiło zadbać o dzieci podczas podróży samochodem. Na platformę crowdfundingową trafił Xiaomi Mijia Qborn Child safety seata, czyli fotelik samochodowy. Projekt fotelika nie jest nowy, otrzymał w 2016 roku nagrodę za design – reddot. Fotelik posiada możliwośćrozbudowy i może posłużyć zarówno 1 latkom, jak i 6 latkom.

XIAOMI MIJIA QBORN CHILD SAFETY SEAT

Fotelik samochodowy od Xiaomi

Części amortyzujące zostały wykonane ze sprężystego polistyrenu  i powłoki EPP. Materiał EPP charakteryzuje się  bardzo dużą wytrzymałością. Jest sprężysty i elastyczny. Wchłania wstrząsy i odzyskuje pierwotny kształt po drobnych odkształceniach. Fotelik samochodowy od Xiaomi jest umieszczony na uchwycie i regulowanej podstawie.

FOTELIK SAMOCHODOWY OD XIAOMI

Mocowanie fotelika jest w systemie ISOFIX, czyli standard. Zapięcie pasami posiada 5-punktową uprząż dla większego bezpieczeństwa dziecka. Xiaomi Mijia Qborn Child Safety Seata można rozbudować, będzie mógł towarzyszyć dziecku przez kilka lat. Nadaje się do wagi od 9 kg do 36 kg. Ma wymiary 447 mm x 440 mm x 640 mm i waży 12,5 kg. Oferowany będzie w trzech kolorach: niebieskim, szarym i bordowym. Jego cena wstępna wynosi 999 juanów, $159.

XIAOMI MIJIA QBORN CHILD SAFETY SEAT

Autor: Michał

Geek. Fan Apple oraz Xiaomi. W wolnych chwilach prowadzę blog PokolenieSmart.pl