Gearbest – płatność w złotówkach.

gearbest

gearbest platnosc

Gearbest.com to mój ulubiony sklep z którego zamawiam chińskie gadżety, w minionym tygodniu  poszedł w ślady Aliexpress i nawiązał współpracę z serwisem przelewy24.pl, wprowadził możliwość płatności za pomocą przelewów bankowych, przy niskim przewalutowaniu i prowizji.

Dotychczasowy sposób płatności

Dotychczas podczas zamówień w sklepie Gearbest.com mogliśmy zapłacić kartą lub poprzez serwis Paypala. Jeśli ktoś jest chińskim gadżeciarzem, tak jak ja mógł założyć konto walutowe (moje jest w T-Mobile usługi bankowe – jest darmowe) oraz konto w internetowym serwisie wymiany walut, ja wybrałem walutomat.pl. Wpłacamy do walutomatu X złotówek i definiujemy przy jakim kursie mają zostać wymienione na dolary lub od razu wymieniamy na dolary – przy aktualnie najlepszym możliwym kursie. Przeważnie jest to parę groszy więcej niż aktualny kurs dolara. Cała transakcja od czasu wypłaty pieniędzy z naszego konta, do wypłaty w innej walucie trwa około 30 minut. Można oczywiście zapłacić normalną kartą debetową z naszego banku za zakupy, jednak należy pamiętać, że wtedy bank przewalutowuje kwotę i nie będzie to kilka groszy, a kilkadziesiąt (przeważnie 10-30gr za dolara, dokładną informację możemy znaleźć na stronie naszego banku). Przy większych sumach różnica robi się znaczna.

Nowa forma płatności – Platnosci24.pl

Teraz po złożeniu zamówienia możemy wybrać płatność za pośrednictwem przelewy24.pl serwis automatycznie przewalutuje koszt produktu, abyśmy mogli zapłacić w złotówkach. Następnie wysyłamy zwykły przelew krajowy na dane które udostępni nam serwis przelewy24.pl. Dzięki zastosowaniu płatności online, przelew zostaje zaksięgowany w ciągu paru sekund i zamówienie zostaje poprawnie opłacone.

 

Opłacalność? Ile przepłacamy poprzez przelewy24.pl?

Na przykładzie hulajnogi Xiaomi. która aktualnie jest w promocji, pokaże ile „kosztuje” używanie nowego systemu płatności w sklepie Gearbest.com

Reklama

Xiaomi M365 Folding Electric Scooter aktualnie kosztuje 399,99$, przewalutowanie w aktualny kursie dolara: 1479,96zł.

Kwota w polskie walucie przy formie płatności przelewy24 wynosi 1504,76zł.

Kurs w jakim przelewy24 przewalutował nasz zakup to 3,76$, aktualny kurs dolara 3,70. Przepłaciliśmy 6gr na  1$,a  na całej hulajnodze 25zł. Jeśli zapłacilibyśmy kartą (przykładowo z banku BGŻ BNP PARIBAS) kurs dolara wynosiłby 3,83 – koszt hulajnogi wyniósłby więcej o 52zł od płatności dolarowej.

Jak widać Polska współpraca z chińskim sklepem pozwala nam zaoszczędzić 27zł, zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na „lepszą” metodę wysyłki.

Radzę jednak uważać na ceny w sklepie Gearbest.com, czasami są atrakcyjnie a niekiedy mocno zawyżone. Przy zakupie droższych rzeczy, polecam najpierw sprawdzić konkurencje. Zapraszam również do śledzenia deals.pokoleniesmart.pl jeśli natrafię na jakaś ciekawą promocję podzielę się.

Advertisements