Gerda wraca z nowym smart zamkiem do drzwi Tedee

gerda tedee

Inteligentny zamek do drzwi to genialna sprawa. Już wiele razy zdarzyło mi się, że wracam obładowany do mieszkania. W rękach siatki z zakupami lub kartony z produktami do testowania, sięganie w tym momencie po klucz jest niewykonalne. Z pomocą przychodzi inteligentny zamek do drzwi który sam odrygluje drzwi. Wystarczy nacisnąć łokciem ma klamkę, pchnąć nogą i można wchodzić, no jeszcze kop od tyłu, aby zamknąć drzwi. Teraz siatki można położyć na stole i mission completed, zaopatrzenie dostarczone. Właśnie tak wygląda życie z inteligentnym zamkiem do drzwi, a polski producent Gerda wprowadzi do sprzedaży nowy model Tedee.

gerda tedee

Zamek Gerda Tedee składa się z trzech głównych elementów:

  • zamek który montujemy na drzwiach od wewnętrznej strony. Urządzenie posiada wbudowany akumulator który wystarczy na 6 miesięcy
  • centralkę którą łączy zamek Tedee z domową siecią Wi-Fi i umożliwia zdalny dostęp z dowolnego miejsca na świecie
  • wkładka Gerda kompatybilna z inteligentnym zamkiem
inteligentny zamek do drzwi tedee

Poza funkcją automatycznego otwierania drzwi, zamek Tedee umożliwia również zdalne otwarcie zamka np. kurierowi lub hydraulikowi gdy jesteśmy w pracy. Można również przyznać komuś czasowy dostęp, np. lokatorowi lub członkowi rodziny i za pomocą smartfona sam będzie mógł otworzyć drzwi. W aplikacji na smartfonie widać każde otwarcie zamka. Za bezpieczeństwo połączenia odpowiada  TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństw.

Reklama

Kolejną funkcją jest automatyczne zamknięcie drzwi, osobiście nie polecam włączać tej funkcji. Przypadkowo wyjdziecie do sąsiada „na sekundę”i akurat drzwi się zamkną. Telefon i zapasowy klucz zostanie w mieszkaniu, smartwatch się rozładuje i jest problem. To jedyny problem jaki widzę z inteligentnym zamkiem – wynika jedynie z ludzkiej nieuwagi – sam produkt jest niezawodny.

Zamek Tedee kosztuje w Polsce 1849 złotych, dostępny jest na oficjalnie stronie producenta.

Advertisements