Now Reading
HIMO C16 to nowy motorower na Youpin

Marka HIMO to znany producent rowerów elektrycznych. Na platformę sprzedażową Youpin trafił ich najnowszy model HIMO C16. Nowy produkt jest aktualnie w kampanii crowdfundingowej, czyli zbiórki pieniędzy. Do końca kampanii pozostałe jeszcze 11%, a C16 zebrał już 172 500 USD i jest to 307% potrzebnej kwoty.

HIMO C16 ma wymiary 1500 mm x 610 mm x 10000 mm i waży 32,5 kg. Rozstaw osi wynosi 1045 mm. Silnik elektryczny napędzający pojazd ma moc 250W i pozwala na jazdę z maksymalną prędkością 25 km/h. Maksymalny dystans jaki możemy pokonać na pełnym akumulatorze to od 55 do 75 km. W przypadku braku energii można przejść na napęd nożny i pedałować. Akumulator znajduje się pod siodełkiem i na czas ładowania można go szybko wyciągnąć i zabrać do domu. Zarówno przednie, jak i tylne oświetlenie zostało wykonane w technologii LED zapewniając dobrą widoczność po zmroku. Z tyłu znajduje się siedzisko i podparcie na stopy, także można zabrać kompana w ekscytującą podróż.

HIMO C16

Czas na kwestie designu. Motorower HIMO C16 dostępny będzie w trzech kolorach: białym, szarym oraz beżowy. Według mnie prezentuje się on nijak. Nie jest to ani nowoczesny design, ani retro. Co najbardziej rzuca mi się w oczy? Detale w wykończeniu. Bodajże w książce o Steve Jobsie czytałem, że dobry stolarz nie użyje złej jakości drewna, nawet jeżeli to będzie tył szafki którego nikt nie będzie widział. W HIMO C16 nie podoba mi się akumulator który jest cały czas widoczny, psuje design całości, a o wtyczce zasilające już nie wspomnę. Zdecydowanie bardziej podoba mi się konstrukcja Speedy Du, coś za coś, jest znacznie droższa.

HIMO C16 został wyceniony w Chinach na 1999 juanów, $285. Wysyłka do pierwszych osób które zdecydowały się wesprzeć projekt w kampanii crowdfundingowej rozpocznie się 9 września 2019 roku.

Scroll To Top