HomePod Mini rozpakowanie + kilka słów o mailboxde

HomePod Mini -4-min

HomePod Mini zamówiłem w sumie trzy: dwa pierwsze w niemieckim Apple Store w dniu premiery, a ostatniego w niemiecki sklepie internetowym. Po co mi trzeci? No bo była promocja, za 340 PLN grzech nie zamówić… W oby przypadkach nie mogłem zamówić bezpośrednio do siebie, lecz musiałem skorzystać z niemieckiem skrytki pocztowej (mailboxde).

Dwa pierwsze dotarły pomiędzy świętami, a nowym rokiem. Apple wysłało je oddzielnie — dwa głośniki, w dwóch paczkach. Dlaczego to jest tak istotne? Ponieważ mailboxde każdą paczkę wysyła oddzielnie. Dlatego zapłaciłbym dwa razy 11,51 EUR za wysyłkę kurierem do Polski. Można to jednak obejść i wykupić łączenie paczek, tzw. Consolidation. Usługa jest dostępna na rok i kosztuje 13.50 EUR. Następnie należy zlecić „złączenie paczek” i po maksymalnie 24 godzinach otrzymujemy nową cenę wysyłki. W przypadku dwóch HomePodów Mini było to 16,11 EUR. Także dla pojedynczego zakupu się nie opłaca, lecz jeżeli zamierzasz więcej korzystać z „niemieckiej skrytki pocztowej” to jak najbardziej.

Jak wygląda łączenie paczek? Magazynie wrzuca wszystkie nasze zamówienia do większego kartonu, dodaje wypełniacz i to tyle. Nasze zamówienia nigdy nie są otwierane. W przypadku pojedynczych paczek, naklejane są tylko nowe etykiety i już idzie do nas.

Halo Apple, co ty robi biały zasilacz?

Pierwszy HomePod, jakiego kupiłem, był biały i raczej nie była to dobra decyzja. Łatwo łapie brud, a nie bardzo mam pomysł jak go wyczyścić. Dlatego dwa HomePody Mini zamówiłem w kolorze czarnym.

HomePod Mini -3-min

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka? Malutki. Nie pasuje mi w nim tylko jedna rzecz, zasilacz w zestawie. Apple do czarnego głośnika dodaje biały zasilacz. Czarny HomePod Mini, czarny przewód i biały zasilacz? To już szczegół, bo prawdopodobnie i tak nie będzie schowany za meblami, lecz Apple zawsze dba o szczegóły.

Reklama

Podoba mi się bryłą HomePoda Mini, zaokrąglone boki w mniejszej wersji prezentują się bardzo dobrze. Dzięki nim urządzenie wygląda smukłej, może pełnić element dekoracji domu. Oczywiście dekoracja to tylko dodatek, głównie chodzi o dźwięk i w tej kwestii również jest dobrze.

HomePod Mini -2-min
Z większym bratem

Ponownie moc drzemie w duecie, tzn stereo

Pierwsze pytanie, do czego potrzebujesz głośnika? Chcesz zrobić domówkę? To jeden HomePod Mini nie da rady, dwa połączone w stereo już tak. Wątpię jednak, abyś kupował HomePoda Mini w tym celu, raczej jest to urządzenia do „nastrojowego” słuchania muzyki. Urządzenie, które gra w tle podczas wykonywania innych czynności. Urządzenie, które odtworzy w s ypialni audiobooka przed snem. Do takich zadań sprawdza się bardzo dobrze, dźwięk jest dobrej jakości — jak we wszystkich sprzętach Apple.

HomePod Mini -1-min

Według mnie dwa HomePody Mini idealnie nadają się na biurko, połączone w stereo naprawdę dają radę. Aktualnie właśnie tak ich używam, głośność mam ustawioną na połowę. Jest to poziom, w którym jest głośno, lecz nie na tyle, aby mi to przeszkadzało w pracy. Według Apple Watcha hałas jest na poziomie 63dB, czyli jeszcze „zdrowa wartość”.

Jeżeli ponownie będzie w promocji za 340 PLN to polecam kupić jednego, a najlepiej dwa. Za tę cenę naprawdę warto. Jest to nie tylko głośnik, lecz również centralka inteligentnego domu Apple.

Advertisements