Huami nawiązało współpracę z firmą Timex. Czas na nowy smartwatch

Huami to firma odpowiedzialna za opaski Mi Band i zegarki Amazfit, w tym piękny model Amazfit 2S. Można powiedzieć że jest to podfirma Xiaomi, ponieważ większość akcji ma właśnie chiński gigant i tworzone są produkty na wyłączność dla Xiaomi. Marka Huami powstała w 2013 roku, dzięki serii opasek Mi Band odniosła ogromny sukces na całym świecie. Jeżeli ktoś ma jeden produkt Xiaomi to najprawdopodobniej jest to właśnie opaska Mi Band, która monitorująca naszą aktywność w ciągu dnia.

Huami nawiązało współpracę z firmą Timex

Reklama

Huami nawiązało współpracę z firmą Timex

Huami specjalizuje się tworzenie nowoczesnych gadżetów na rękę dlatego postanowiła połączyć siły i zawrzeć umowę partnerską z Timex’em, czyli firmą która ma ponad 100 letnie doświadczenie w tworzeniu klasycznych zegarków. Obie strony powinny czerpać korzyści z tej współpracy. Jednej firmie brakuje technologii aby tworzyć smartwatche, a drugiej kanałów sprzedaży. Zegarki z logiem Timex oferowane są w tysiącach sklepów na całym świecie, na to właśnie liczy Huami, chcą aby wśród nich znalazły się „Amazfity”. Na ten moment nie ma żadnych informacji, czy owocem współpracy będzie rozwijanie linii Amazfit, czy stworzenie odrębnego modelu jak to było w przypadku Pocophone.

[su_quote cite=”Wang Huan, CEO Huami”]Jesteśmy podekscytowani możliwościami oferowanymi przez tę umowę. W szczególności możliwością skorzystania z opracowanych przez Timex kanałów sprzedaży, w celu uzyskania większego dostępu do rynków amerykańskich. Mamy nadzieję wykorzystać mocne strony każdej firmy na rynku globalnym, korzystając jednocześnie z uznanych kanałów online i offline. To ważny sojusz strategiczny, który pozwoli nam oferować produkty i usługi w chmurze naszym globalnym użytkownikom. „[/su_quote]
Advertisements