iPhone 12 otrzyma modem Qualcomm X60 zamiast X55

5g

iPhone 12 i jego bracia zostaną zaprezentowani jesienią i chyba każdy, kto na nie czeka, wyczekuje także wbudowanej łączności 5G. Najnowsze modele otrzymają prawdopodobnie modem od Qualcomma o oznaczeniu X60.

Modem X60 jest nowszy względem X55 i oferuje łączność 5G zarówno w paśmie milimetrowym, jak i częstotliwościach poniżej 6GHz. Wcześniej analitycy, w tym Ming-Chi Kuo, mówili właśnie o modemie X55. DigiTimes jest temu przeciwne i twierdzi, że będzie to właśnie X60.

Reklama

Nowszy modem jest wytwarzany w oparciu o litografię 5nm, dzięki czemu może być wydajniejszy i jednocześnie mniejszy niż poprzednik. Potrafi także agregować fale wysokich częstotliwości i tych niższych, dzięki czemu prędkości będą większe, a opóźnienia mniejsze.

Obecnie należy traktować ten przeciek jako ciekawostkę, ponieważ sam Qualcomm mówił, że telefony wyposażone w ten modem pojawią się na początku 2021 roku. Być może jednak firma dogadała się z Apple i nowy iPhone będzie miał pierwszeństwo przy premierze nowego modemu.

Advertisements