iPhone 12 wycieka z fabryki – a właściwie jego ekran

iPhone 12 ma być najmniejszym smartfonem w ofercie Apple, a przekątna jego ekranu wyniesie 5,4″. Teraz w chińskim, mikroblogowym serwisie Weibo ukazały się zdjęcia prezentujące panel OLED tego urządzenia.

Nie ma stuprocentowej pewności co do prawdziwości tych zdjęć, a właściwie czy są to panele przeznaczone dla małego iPhone’a 12. Po ich wymiarach możemy jednak się spodziewać, że tak właśnie jest.

Reklama

Widzimy dokładnie, że wcięcie w ekranie jest nieco mniejsze, niż w obecnych modelach. Nie jest jednak jakoś specjalnie małe, ale jeśli zostanie przeniesione w niezmienionej formie do większych modeli, różnica będzie zauważalna. Wydaje się, że wcięcie z iPhone’a X i starszych modeli nie byłoby wystarczająco małe, żeby wyprodukować mniejszy telefon i dopiero teraz Apple udało się to uzyskać, dzięki czemu zobaczymy smartfon, który można obsłużyć jedną ręką.

Patrząc na symetryczność całego panelu wydaje się, że jest to właśnie dzieło Apple. Jeśli jest to prawda to możemy spodziewać się informacji o rozpoczęciu produkcji telefonów, skoro wyciekają informacje i zdjęcia o ekranach czy akumulatorach. Te drugie z kolei mają być mniejsze, ale jednocześnie bardziej wydajne, dzięki zastosowaniu procesu produkcyjnego rzędu 5nm dla procesorów Apple A14. Pozwoli to na znaczną redukcję zużycia energii i dłuższe życie smartfona na jednym ładowaniu.

Advertisements