iPhone 12 z 5G może być opóźniony do października

Karuzeli informacji dotyczących nowych smartfonów od Apple ciąg dalszy, a tym razem informacje dostarcza Qualcomm. Chodzi o dostawy modemów dla telefonów z obsługą 5G.

Qualcomm przy okazji prezentacji wyników finansowych za trzeci kwartał poinformował, oczywiście nie bezpośrednio, że iPhone’y z obsługą 5G mogą być opóźnione. Nie jest to nowa informacja, bowiem wcześniej pojawiały się już takie przecieki.

Qualcomm sugeruje, że jego przychody za czwarty kwartał mogą być mniejsze przez opóźnienie związane z „debiutem globalnego smartfona z 5G”.

„We’re seeing a partial impact from the delay of a flagship phone launch. And so what we’ve seen is a slight delay that pushes some of the units out from the September quarter to the December quarter for us.”

Reklama

Czwarty miesiąc fiskalny to w USA trzeci kwartał roku kalendarzowego, a więc lipiec, sierpień i wrzesień. W tym ostatnim zwykle Apple pokazuje nowe smartfony, ale w tym roku może stać się to raczej w październiku, więc Qualcomm przychody z tego tytułu zaksięguje już na kolejny kwartał fiskalny.

Póki co informacje takie są dość dobrym źródłem, bo w tym okresie raczej trudno o premierę innego smartfona tak ważnego dla Qualcomma, przynajmniej dopóki Apple kupuje od nich modemy. W przyszłości będzie tworzyło własne i przestanie być zależne od tego producenta.

Jednocześnie Jon Prosser informuje o premierze iPhone’ów 12 i nowych iPadów właśnie w październiku, więc wszystkie przecieki wskazują na miesięczne opóźnienie w premierach Apple.

Advertisements