Now Reading
iPhone 12 z "odświeżonym Face ID"

iPhone 12 z "odświeżonym Face ID"

Analitycy Barclays opublikowali nową notkę dla inwestorów, w której przewidują, że Apple iPhone 12 (amprzynajmniej niektóre z modeli) będą miały przeprojektowane czujniki Face ID. Część informacji odnosi się także do tych podawanych przez Ming-Chi Kuo.

Według notki Barclays przekazanej przez CNBC, nadchodzące modele linii iPhone 12 otrzymają „odświeżone” Face ID. Nie wiadomo dokładnie co to oznacza, lecz teoretycznie oznacza to ulepszenia w systemie rozpoznawania twarzy i kamerze TrueDepth. Możemy spodziewać się także ulepszeń wydajności tego systemu.

iPhone 11 posiada ulepszone Face ID, lecz zmiany zawdzięczamy głównie ulepszeniom w iOS 13. Strona sprzętowa pozostała raczej taka sama lub niewiele się zmieniło. iOS 13 wprowadził szybsze działanie rozpoznawania twarzy także w starszych modelach, iPhone X, XR oraz XS.

Razem z ulepszonym Face ID analitycy przewidują dodanie czujnika ToF 3D do głównego aparatu w smartfonie Apple, ale jedynie w najwyższych modelach. Technologia jest podobna do tej z kamery TrueDepth umieszczonej na froncie iPhone’a. Dodanie jej z tyłu pozwoli na lepsze odwzorowywanie głębi na zdjęciach. Skorzysta na tym także rozszerzona rzeczywistość.

Barclays sądzi także, podobnie jak Ming-Chi Kuo, że Apple planuje porzucenie złącza Lightning w swoich smartfonach. Miałoby się to stać w przyszłym roku, a dotyczyć będzie najwyższego modelu iPhone’a. Będzie to pierwszy kompletnie bezportowy iPhone – wszystkie czynności będą zależne jedynie od technologii radiowych i bezprzewodowego ładowania. Z pewnością producenci ładowarek bezprzewodowych liczą na taki ruch, jednocześnie mam obawy o prędkości ładowania bez portu Lightning. Jeśli technologia produkcji baterii nie zmieni się może to być spore wyzwanie dla inżynierów Apple.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top