Now Reading
iPhone 9 może mieć opóźnienie w produkcji przez koronawirusa

iPhone 9 może mieć opóźnienie w produkcji przez koronawirusa

Plany Apple odnośnie produkcji iPhone’a 9 już w marcu mogą napotkać przeszkody przez panującą epidemię koronawirusa w Chinach. Liczne przedsiębiorstwa, w tym fabryki elektroniki, wysyłają swoich pracowników na urlopy i przez to następują opóźnienia w produkcji urządzeń.

Zdecydowana większość iPhone’ów jest produkowana w Chinach przez firmy Foxconn w Zhengzhou oraz Pegatron w fabryce w okolicach Szanghaju. Obie lokalizacje są oddalone o więcej niż 500 km od miasta Wuhan, gdzie jest epicentrum wirusa. Mark Gurman z Bloomberga sugeruje, że jest to jednak za mało aby obie fabryki były kompletnie bezpieczne w tym zakresie.

„I can’t imagine a scenario where the supply chain isn’t disrupted,” said veteran industry analyst Patrick Moorhead of Moor Insights & Strategy. „If there’s one major hiccup in the raw materials, fabrication, assembly, test, and shipping, it will be a disruption.”

Jak możemy przeczytać w powyższym cytacie, niemal niemożliwe wydaje się, aby łańcuch dostaw dla Apple pozostał nienaruszony. Premiery zaplanowane na jesień nie są obecnie zagrożone, do września Apple zdąży uporać się z problemami. iPhone 9 natomiast ma mieć premierę w marcu, a plany te już są zagrożone, przynajmniej według Gurmana.

Apple złożyło zamówienia na produkcję do 65 milionów obecnie sprzedawanych iPhone’ów oraz do 15 milionów nowego iPhone’a 9, jak podaje Nikkei Asian Review. Masowa produkcja najtańszego iPhone’a ma rozpocząć się w trzecim tygodniu lutego.

Potwierdzone zachorowania na nowego koronawirusa występują w prowincji Henan, gdzie jest zlokalizowana fabryka Foxconn’a, dokładnie w Zhengzhou. To może zmusić firmę lub zostać nakazane przez rząd do zamknięcia fabryk w celu zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się wirusa. Firma Foxconn monitoruje sytuację i przestrzega wszelkich zasad higieny.

Gurman odnotowuje, że Apple ma zwykle więcej niż jedno źródło wielu z komponentów swoich produktów, aby przeciwdziałać czarnym scenariuszom jak ten, który widzimy w Chinach. Póki co nie można mówić o dużym uderzeniu w produkcję urządzeń Apple.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top