iPhone otwiera BMW? Zegarki Amazfit będą otwierały samochody Xiaopeng Motors

Xiaopeng

Niedawno Apple zaprezentowało nową wersję system operacyjnego iOS 14. Jedną z nowości jest możliwość otwarcia samochodu oraz uruchomienia auta bez posiadania kluczyka – wystarczy wgrać „wirtualny kluczyk” do iPhone. Funkcja będzie kompatybilna z nowymi BMW serii 5 od 2021 roku. Chińczycy skopiowali to rozwiązanie, lecz tylko cześciowo.

Huami postanowiło wprowadzić podobne rozwiązanie i nawiązało współpracę z Xiaopeng Motors, chińskim producentem samochodów elektrycznych. Przy użyciu zegarków Amazfit będzie można odblokować drzwi w autach Xpeng. Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację Xiaopeng.

Reklama
Xiaopeng Motors amazfit

W sieci pojawiły się zdjęcia interfejsu aplikacji na zegarku, widoczne powyżej. Jest jednak jeden haczyk. Nie wiadomo czy uruchomimy auto, czy tylko otworzymy drzwi.. a wiesz co można będzie zrobić z kluczykiem do BMW w iPhone?

Będzie można udostępnić wirtualny kluczyk innej osobie, a nawet włączyć ogranicznik prędkości lub ustawić limit głośności radia. Wszystko zdalnie, z iPhone do iPhone. Za takie smaczki uwielbiam ekosystem Apple i ciężko mi się z nim rozstać, po prostu nie ma alternatywy. iPhone to strasznie drogi sprzęt jak na polskie realia, ale płacimy za doskonały ekosystem, który z roku na rok coraz lepszy.

Advertisements