iPhone z 5,4" ekranem będzie miał rozmiary podobne do iPhone 8

Reklama

Japoński serwis Mac Otakara podzielił się informacjami o nadchodzącym iPhone’ie w rozmiarze 5,4″. Według japończyków smartfon będzie miał rozmiary podobne do iPhone’a 8, co jest informacją przynajmniej dziwną i nieco mylącą.

Dostawcy Apple obecni na CES informują, że Apple „może pracować nad iPhone’m z Face ID na równi z Touch ID”. Chodzi tutaj o prace nad iPhone’m 9, który ma zostać zaprezentowany wiosną tego roku.

The body size returns to ‌iPhone‌ 7, and the receiver size is in between the iPhone 11 series and the iPhone XS series. The rear camera is much bigger compared to ‌iPhone 8‌, and the LED True Tone flash size returns to ‌iPhone‌ 7. 

Reklama

By employing TrueDepth camera, the verticle width of the active area size for the display expands and thus becomes 5.4-inch size, and the possibility of it being the model buzzed about increases.

Według Mac Otakara 5,4″ ‌iPhone‌ będzie miał rozmiary ‌iPhone‌’a 7 i tylny aparat, który będzie „znacznie większy niż w ‌iPhone’ie 8‌.” Dzięki użyciu Face ID i pozbyciu się przycisku Home ekran zostanie powiększony do 5,4″, lecz całkowity rozmiar będzie podobny do ‌iPhone’a 8‌.

Całość zapowiada się nieco dziwnie. Wcześniej informacje mówiły nam, że iPhone z ekranem 5,4″ będzie miał rozmiary mniejsze niż iPhone X i jego następcy. To właśnie iPhone X jest tylko trochę większy niż iPhone 8, głównie jeśli chodzi o wysokość urządzenia. Ekran rozmiarów 5,4″ powinien zmieścić się spokojnie w smartfonie mniejszym niż ósemka. iPhone X posiada przecież 5,8″ ekran OLED. Bardzo liczę na to, że informacje te są nieprawdziwe i Apple pokaże bardziej kompaktową jednostkę niż iPhone 8, w dodatku o parametrach najlepszych ich flagowców.

Advertisements