iPhone'y z 5G mogą być wydawane pomiędzy wrześniem 2020 i styczniem 2021

Reklama

W zeszłym miesiącu analityk TF International Securities, Ming-Chi Kuo informował o możliwych czterech iPhone’ach z 5G i ekranami OLED w drugiej połowie 2020 roku, zarówno z łącznością poniżej 6GHz jak i poniżej 6GHz oraz z falami milimetrowymi. Teraz otrzymujemy nieco bardziej szczegółowe informacje.

Informacje pochodzą od analityka Susquehanna, Mehdi Hosseini. Nie zgadza się on z Kuo, jeśli chodzi o czas wprowadzenia produktów na rynek. Twierdzi on, że iPhone’y z 5G będą wydawane w dwóch fazach. Modele z modemami obsługującymi częstotliwości poniżej 6GHz będą dostępne we wrześniu 2020 oraz modele z dodatkową obsługą fal milimetrowych będą dostępne w grudniu 2020 lub styczniu 2021.

Opóźnienie ma być spowodowane chęcią Apple do wprowadzenia urządzeń z własnymi antenami, zamiast tymi dostępnymi u zewnętrznych producentów.

Reklama

Hosseini informuje także, że iPhone’y z 5G będą posiadać ekran LCD, przynajmniej jeden z modeli. Ming-Chi Kuo informował natomiast, że wszystkie smartfony z 5G od Apple otrzymają wyświetlacze OLED.

Kuo jest bardziej sprawdzonym i wiarygodnym dostawcą informacji niż Hosseini, więc wiadomości te należy przyjmować z dystansem.

Advertisements