Już jutro konferencja Xiaomi, transmisja live na YouTube!

Mi MIx Alpha

Już tylko niespełna 11 godzin dzieli nas od najważniejszej konferencji Xiaomi w drugiej połowie 2019 roku. Chiński gigant zaprezentuje Mi 9 Pro 5G, Mi Mix Alpha 5G, Mi TV oraz nową wersję nakładki na system android – MIUI 11.

Największymi gwiazdami jutrzejszej imprezy będą dwa smartfony: Mi 9 Pro 5G, oraz nowy bezramkowiec, Mi Mix Alpha. Nowa Mi dziewiątka będzie ulepszona w wielu aspektach. Nowy procesor Snapdragon 855+, większy akumulator o pojemności 4000 mAh oraz obsługa sieci 5G. Większe ogniowo wewnątrz, przeważnie skutkuje dłuższym czasem ładowania, nie w przypadku Mi 9 Pro. Xiaomi zaimplementuje ładowanie przewodowe mocą 40W, oraz ładowanie indykcyjne mocą 30W. Żaden inny producent nie oferuje tak szybkiego ładowania bezprzewodowego, mnie ciekawi jak smartfon poradzi sobie z odprowadzaniem ciepła podczas ładowania.

Cena Mi 9 Pro 5G

Do sieci wyciekła grafika przedstawiająca prawdopodobne ceny Mi 9 Pro 5G, jak na smartfon z obsługą 5G to są rewelacyjne! Urządzenie dostępne będzie tylko z obsługą sieci 5G, do sprzedaży nie trafi model z 4G na pokładzie.

Prawdopodobne ceny Mi 9 Pro 5G:

  • 8 GB RAM + 128 GB ROM za 3599 juanów – $505 (2020 PLN)
  • 12GB RAM + 256 GB ROM za 3999 juanów – $560 (2240 PLN)

Drugim smartfonem będzie Mi Mix Alpha, zwany również jako Mi Mix 4. Kilka dni temu Lu Weibing potwierdził, że nadchodzący smartfon będzie posiadał współczynnik ekranu przekraczający 100%. Ekran na pewno będzie nachodził na boczne krawędzie smartfona, świadczy o tym powyższa grafika opublikowana przez Xiaomi. To nie koniec innowacji, Mi Mix Alpha będzie posiadał główny obiektyw o rozdzielczości 108 Mpix z zoomem 8X od marki Samsung. Wykonane zdjęcia będą posiadały rozdzielczość 12032 x 9024 pikseli i ważyły nawet 40 MB.

Nie lubisz wycięcia w ekranie lub wysuwanego aparatu? Kolejne innowacyjne rozwiązaniem w Mi Mix Alpha to przedni aparat do selfie schowany pod ekranem! Coś mi to przypomina…w pierwszym Xiaomi Mi Mix głośnik piezoelektryczny do rozmów również był schowany pod ekranem i okazało się to słaby rozwiązaniem, oby z aparatem było lepiej. 🙂

Jeżeli planujesz zakup nowego Mixa to należy przygotować się na wydatek co najmniej $800, 3200 PLN za najtańszy model. Do sieci nie wyciekły jeszcze prawdopodobne ceny, lecz będzie to smartfon na pewno droższy od Mi 9 Pro. Mi Mix to innowacyjna seria smartfonów w portfolio Xiaomi, pamiętaj jednak, że innowacje nie zawsze idą w parze z praktycznością. Poprzedni model Mi Mix 3 wyposażony w slider fajnie wyglądał, lecz nie był zbyt praktyczny na co dzień.

Konferencja Xiaomi rozpocznie się jutro rano o godzinie 8:00, w serwisie YouTube będzie transmisja live. Jeżeli nie możesz oglądać, to śledź nas w mediach społecznościowych, będziemy prowadzić relację.

Scroll To Top