Kamera EVE z HomeKit Secure Video od 23 czerwca w sprzedaży

kamera eve homekit

Najnowsza kamera EVE będzie obsługiwała coś na co od dawna czekałem, mianowicie HomeKit Secure Video. Urządzenie nie posiada miejsca na kartę pamięci microSD, wszystkie nagrania zapisywanie są w chmurze iCloud – dzięki czemu nagrania są bezpieczne i nie ma ryzyka zniszczenia.

Kamera EVA posiada obiektyw o rozdzielczości Full HD 1080p z kątem widzenia 150 stopni. Wbudowany głośnik oraz mikrofon umożliwia dwukierunkową komunikacją. Jeżeli domownik nie odbiera telefonu to można i skontrolować przez kamerę i „nakrzyczeć”.

Podstawka na której stoi kamera jest magnetyczna, dzięki czemu trzyma się metalowej powierzchni. Dodatkowo jest obracana w 360 i 180 stopniach. Góra podstawy obraca się dookoła, a dół można nachylić pod odpowiednim kątem.

Reklama

Dla mnie zdecydowanie najlepszą funkcją jest nagrywanie w chmurze Apple, trzeba jednak mieć wykupiony większy pakiet. Dla jednej kamery wystarczy 200 GB (miesięczny koszt 12,99 złotych), lecz gdy chcemy więcej kamer to należy kupić 2 TB które kosztują 39,99 złotych na miesiąc. Sam pogląd na żywo z powiadomieniami o wykryciu ruchu nie wymaga dodatkowej chmury.

Kamera EVE będzie dostępna od 23 czerwca za $149,95.

Advertisements