Kolejny produkt Xiaomi dla naszych Smart Domów, zdalnie sterowane żaluzje Xiaomi.

Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor

 

 

Automatyczne odsłanianie okien gdy wstajemy? Ta sytuacja pojawia się w większości filmów z inteligentnymi domami. Teraz i Xiaomi spelnia tę wizję, dzięki Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor.

Xiaomi na platformie crowdfundingowej zaprezentowało nowy produkt, inteligentny silnik do zasłon. Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor działa w protokole komunikacji o niskim poborze mocy ZigBee, do działania potrzebna jest centralka inteligentnego domu od Xiaomi. Kontrować kurtyną możemy za pomocą aplikacji MiHome.

Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor

Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor

Reklama

Możemy ustawić różne sceny. Automatycznego zasłania po zachodzie słońca, i odsłanianie o wschodzie. Ustawić daną godzinę w jakiej silnik ma działać.  Można zgrać z przełącznikiem Xiaomi i żarówkami. Można pójść o krok dalej. Utworzyć scenę  z czujnikiem ruchu i automatycznie będą się odsłaniały gdy wykryje ruch w pomieszczeniu, i zasłaniały gdy wyjdziemy z pokoju. Możliwości jest dużo, od nas zależy jak wykorzystamy.

Xiaomi dodało funkcje ręcznego odsłaniania, gdy lekko pociągniemy z zasłonę automatycznie zacznie się zamykać/otwierać. Zastosowane krańcówki i zabezpieczenia przerwą ruch silnika gdy napotka przeszkodę. Zdalnie sterowane żaluzje Xiaomi działają cicho, poniżej 30dB.

zdalnie sterowane żaluzje Xiaomi

Chyba muszę zacząć myśleć o przeprowadzce, bo niestety nie mam u siebie gdzie zastosować automatycznych żaluzji 😉

Xiaomi Aqara Intelligent Curtain Motor obecnie jest w przedsprzedaży w sklepie Gearbest, wysyłka rozpocznie się 23 maja.

Advertisements