Kuo: Apple pokaże AirTags, małą ładowarkę bezprzewodową, nowe iPady i Mac'i, słuchawki High-End w pierwszej połowie 2020

iPad Pro

Apple ma w planach wprowadzenie do swojej oferty kilka nowych produktów i to już w pierwszej połowie 2020 roku. Możemy liczyć na tagi z technologią Ultra Wideband, highendowe słuchawki bezprzewodowe, 4,7″ iPhone, odświeżone iPady Pro oraz odświeżone MacBook Pro i MacBook Air. Informacje te serwuje nam najbardziej znany i ceniony analityk Ming-Chi Kuo.

„We forecast that Apple’s major new hardware products in 1H20 include the 4.7-inch LCD iPhone, iPad Pro, MacBook Pro/Air, smaller wireless charging mat, UWB tag, and a high-end Bluetooth headphone,” – napisał Kuo w notatce TF International Securities.

Przewidywania produktów:

  • 4,7″ iPhone: Oczywiście wiadomo na ten temat już wiele. Apple planuje wydanie „budżetowego” smartfona, który będzie wyglądał bardzo podobnie do iPhone’a 8. Prawdopodobna nazwa to iPhone 9, niektóre serwisy mówią o SE 2, ale jest to raczej spowodowane ceną smartfona, która ma wynosić 399$ za wariant z 64GB pamięci.
  • Odświeżone iPady Pro: Nowe modele z potrójnym aparatem głównym i czujnikiem 3D ToF dla lepszego wsparcia AR spodziewane są już w marcu.
  • Odświeżenie MacBook Pro/Air: Nie wiadomo obecnie czy obie linie doczekają się zmian, lecz wcześniejsze doniesienia mówią, że 13″ MacBook Pro otrzyma nową klawiaturę nożycową znaną z MacBooka Pro 16″ i zostanie zaprezentowany w pierwszej połowie 2020 roku.
  • Tagi Ultra Wideband: Apple pracuje nad tagami w rodzaju Tile, które mają się nazywać AirTags. Informacje o nich znaleziono w systemie iOS 13. Podobnie jak iPhone’y 11 mają wspierać technologię Ultra Wideband, co pozwoli na ich lokalizowanie ze znacznie większą precyzją niż pozwala na to standard Bluetooth LE czy Wi-Fi.
  • Bezprzewodowe słuchawki High-End: Analityk nie podaje żadnych informacji po za tym, że będą wyposażone w Bluetooth. Od pewnego czasu mówi się o tym, że Apple pracuje nad takimi słuchawkami i patrząc na dochodowość tego segmentu rynku wydaje się pewne, że w końcu je zobaczymy.
  • Mała ładowarka bezprzewodowa: Nie mamy żadnych informacji odnośnie tego urządzenia. AirPower, ładowarka, którą Apple przygotowywało od czasu iPhone’a X, została anulowana przez problemy z dostosowaniem odpowiedniej jakości urządzenia. Było to bardzo ciekawe urządzenie, które pozwalało na ładowanie iPhone’a, AirPodsów czy Apple Watch’a w każdym miejscu jej powierzchni. Była także zintegrowana z systemem iOS, lecz niestety się jej nie doczekamy. Przynajmniej na razie. W każdym razie ładowarka bezprzewodowa od Apple jest tylko kwestią czasu.

Kuo odniósł się także do sytuacji związanej z koronawirusem, gdzie przerwy w pracy fabryk mogą prowadzić do opóźnień w produkcji nowych urządzeń w drugiej połowie roku.

„If there are no significant improvements regarding the coronavirus epidemic in the foreseeable future, we predict that Apple may delay new material adoptions or lower test requirements for components to shorten qualification processes and launch new products in 2H20 on schedule, and the lower spec will likely hurt the ASP of materials or components,” – pisze Kuo.

Scroll To Top