Kuo: „iPhone SE 2” będzie kosztował 399$

Kolejny dzień i kolejne informacje od analityka Ming-Chi Kuo. Tym razem donosi on, że nowy „iPhone SE 2” (nie dajcie się zwieść, z pewnością nowy iPhone będzie miał inną nazwę) będzie kosztował 399 dolarów amerykańskich, co jest ceną identyczną z iPhone SE w dniu jego premiery.

Wcześniej analityk informował, że nowy, tani iPhone, ma zadebiutować na początku 2020 roku. Stanie się to prawdopodobnie w pierwszym kwartale, a dokładniej w marcu. iPhone SE zadebiutował właśnie w tym miesiącu na wiosennej konferencji Apple. Smartfon dostanie pamięci 64GB lub 128GB (do wyboru), 3GB RAM oraz procesor Apple A13 Bionic. Dostępne mają być kolory silver, space gray oraz Product(RED). Design ogólny będzie niemal bliźniaczy z modelem iPhone 8, zniknie 3D Touch a pojawi się Haptic Touch, co nie jest zaskoczeniem, patrząc na najnowsze modele smartfonów od Apple.

Kuo przewiduje, że Apple zamówiło produkcję od 2 do 4 milionów sztuk nowego modelu u dostawców w ujęciu miesięcznym. Ogólna sprzedaż „iPhone SE 2” ma sięgnąć 30 milionów sztuk w 2020 roku. Grupa docelowa użytkowników to obecni posiadacze modelów iPhone 6, 6 Plus i starszych. Smartfony te nie otrzymały aktualizacji do najnowszego wydania iOS 13, co może być zachętą do przesiadki na nowy model.

Osobiście sądzę, że Apple może porzucić także modele 6s, 6s Plus oraz SE w przyszłym roku, dokładnie na konferencji WWDC. iOS 14 może nie być wydany na te urządzenia, lecz to nie jest przesądzone. Chip A9, który się w nich znajduje, jest wydajny i nawet dziś zapewnia bardzo dobrą wydajność w codziennym użytkowaniu. Chciałbym, żeby te modele pożyły jeszcze dodatkowy rok, bo mogą znaleźć zastosowanie u mniej wymagających użytkowników, a aktualizacje oprogramowania to zawsze większe bezpieczeństwo.

Scroll To Top