Now Reading
Kuo: Stabilizacja sensora w 6,7″ iPhone 2020, aparat peryskopowy w 2022

Kuo: Stabilizacja sensora w 6,7″ iPhone 2020, aparat peryskopowy w 2022

iPhone camera

Z wcześniejszych plotek wiemy, że Apple pracuje nad nowymi rozmiarami iPhone’ów, w tym 6,7″. Być może ten model zobaczymy już tej jesieni, a w nim spore zmiany odnośnie aparatów tylnych.

Kolejny raz analityk Ming-Chi Kuo dostarcza nam garść informacji o smartfonach Apple . Według Kuo iPhone 6,7″ otrzyma stabilizację sensora aparatu, prawdopodobnie ultraszerokokątnego. Technologia ta ma zostać później zaadoptowana do dwóch lub trzech nowych iPhone’ów w 2021 roku. Obecnie iPhone 11 Pro posiada optyczną stabilizację aparatów, lecz tylko w module szerokokątnym oraz teleobiektywie.

Stabilizacja sensora polega na fizycznym poruszaniu matrycą światłoczułą w celu wyeliminowania lub zmniejszenia drgań. Daje to możliwość tworzenia cieńszych modułów aparatów, ponieważ stabilizacja nie polega na optyce układu, a samym sensorze. W przypadku iPhone’ów całość ma się odbywać w pięciu płaszczyznach.

Prawdopodobnie model 6,7″ otrzyma także większą matrycę, dzięki czemu możliwe będzie przechwycenie większej ilości światła. Apple prawdopodobnie nie pójdzie tutaj drogą większości producentów, którzy zwiększają liczbę megapikseli, co dobrze wygląda marketingowo, natomiast niespecjalnie przekłada się na jakość zdjęć. Chodzi tutaj o wielkość pojedynczego piksela. Im większa liczba pikseli na matrycy, tym mniejsze one są, ponieważ rozmiar matrycy w smartfonie nie jest duży, chociaż powoli się to zmienia. Im większe piksele na matrycy, tym lepsza jakość zdjęć, zwłaszcza w nocy oraz przy widoczności szumów.

Kuo informuje także, że przynajmniej jeden z modeli przewidzianych na 2022 rok otrzyma aparat w układzie peryskopowym. Pozwoli to na dodanie modułu o przybliżeniu optycznym 5x lub 10x. Układy takie są już dostępne w Samsungach lub Huaweiach. Zoom optyczny jest bezstratny dla jakości zdjęcia, dzięki czemu są one możliwie najlepszej jakości. Układ ma zostać zaprojektowany przez Apple we współpracy z tajwańskim dostawcą Genius Electronic Optical.

View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Scroll To Top