Kuo: Wszystkie iPhone'y z 5G jesienią 2020

iPhone
Reklama

Ming-Chi Kuo informuje, że iPhone’y, a dokładniej cztery modele, z obsługą 5G w częstotliwościach poniżej 6GHz oraz z falami milimetrowymi pojawią się jesienią tego roku. Obsługa fal milimetrowych ograniczona będzie jednak co do regionu.

Kuo podaje, że iPhone’y z obsługą fal milimetrowych będą dostępne na pięciu rynkach, w tym USA, Kanadzie, Japonii, Korei Południowej oraz Wielkiej Brytanii. Apple może zablokować 5G w krajach, które nie oferują 5G lub ta technologia jest we wstępnym stadium implementacji. Oczywiście wszystko to dla mniejszych kosztów produkcji.

Według analityka Apple planuje wydać zarówno smartfony z obsługą niższych częstotliwości poniżej 6GHz, jak i poniżej 6GHz plus fale milimetrowe, a wszystko to w drugiej połowie 2020 roku, najprawdopodobniej jesienią. Dostawy smartfonów mają rozpocząć się pod koniec trzeciego kwartału lub na początku czwartego.

Reklama

Niedawno analityk Mehdi Hosseini wydał opinię niezgodną z informacjami Kuo, gdzie według niego smartfony Apple z obsługą częstotliwości poniżej 6GHz będą dostępne we wrześniu 2020, natomiast z obsługą fal milimetrowych w grudniu 2020 lub styczniu 2021.

Kuo podaje także, że prace nad iPhone’m z obsługą 5G w obu wersjach częstotliwości postępują zgodnie z planem. Wszystko wydaje się zatem być na najlepszej drodze do wprowadzenia nowych iPhone’ów we wrześniu.

Advertisements