Leaker zapowiada garść nowości od Apple, nawet Touch ID pod ekranem

iPad Air

Anonimowy leaker podaje nam informacje odnośnie nadchodzących produktów od Apple. Nowości prezentują się obiecująco, jednak nie jestem pewien czy można im wierzyć.

Pozwolę sobie zachować dość sporo oryginalnej treści z Twittera owego „wyciekacza”, bo tylko tak będę w stanie to opisać i wyrazić swoje zdanie jasno. Dostajemy informacje o dość sporej liczbie produktów, niektóre z nich nie były zbyt mocno opisywane czy komentowane w sieci, przynajmniej do tej pory. Pojawiła się nawet informacja o nowym iPadzie Air z ekranem mini LED (zapewne na cały przód jak w iPadzie Pro) oraz czytnikiem Touch ID. Brzmi dziwnie? Gdzie zostanie umieszczony? Pod ekranem i właśnie w to trudno mi uwierzyć, nowości zwykle trafiały do linii Pro, dopiero potem do „cywilnych” urządzeń.

the new iPad Air will be using the mini led screen, comes with full screen with no notch, not Face ID,but Touch ID under the screen

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 10 marca 2020

Pojawiły się też informacje o MacBooku z ekranem 12″ i procesorem ARM, w co chciałbym uwierzyć, bo z chęcią bym ponownie zobaczył małego MacBooka w portfolio Apple. W 2021 roku firma miałaby pokazać nam kontroler do gier.

Apple is developing their own game controller

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 8 marca 2020

Jest też spora lista produktów, nad którymi Apple pracuje, ale niektóre już zostały wydane. iPhone9 A13 to nowy iPhone SE, iPad Pro 11 12.9 tof to także nowe iPady Pro, a niektóre pozycje odnoszą się do poprzednich wycieków, AirPods X, mniejszy HomePod czy trzecia generacja „zwykłych” AirPods.

大致布局应该是这样的:
airpods 3lite
apple tv
airtag
iPhone9 A13
imac
macbook 12 arm
mac mini
ipad pro 11 12.9 tof
airpods X头戴式耳机
无线充电板
homepod lite
ipad air4 全面屏11寸带指纹
ipad 2020 A12
游戏手柄 
iPhone12 lite
iPhone12 6.1
iPhone12 pro 6.1
iPhone12 pro 6.7

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 12 marca 2020

Obecne wycieki z innych źródeł potwierdzają prace nad nowym MacBookiem Pro 13″, nowymi iMacami, tanim iPadem z procesorem A12, trzecią generacją AirPods, małym HomePodem, Apple TV, czterema modelami iPhone 12 oraz małą matą ładującą.

All four “iPhone12”can support 5g networks,the baseband is come from qualcomm,and have a brand new color“Navy blue”

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 19 marca 2020

Opóźnione zostały nowe komputery iMac oraz produkcja procesora A14 Bionic, który ma powstawać w fabrykach TSMC. Nie wiadomo obecnie jak duże to opóźnienia.

Reklama

in my dream iMac delay

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 29 marca 2020

Apple’s chip A14 from TSMC ——delay

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 19 kwietnia 2020

Wcześniej ten sam leaker odpowiednio przewidział nadchodzące premiery nowych iPadów Pro oraz najtańszego iPhone’a, modelu SE.

3color 3memory size second week of the april https://t.co/iuzuuON4PT

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 2 kwietnia 2020

in my dream 

The iPhone9 would be released on Apple’s website in the second week of April

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 18 marca 2020

The new iPad Pro will be launch 3rd week March

— 有没有搞措 (@L0vetodream) 5 marca 2020

Zdarzały się także małe wpadki, jak na przykład wydanie iOS 13.4 w dniu 25 marca. Wydany został on dzień wcześniej, ale może to wynikać z przesunięcia czasowego w USA względem Azji. Większość wycieków wydaje się mieć sens i pokrywać z innymi, ale trudno mi uwierzyć w iPada Air z Touch ID pod ekranem. Ten sam leaker także informował, że iPhone 12 z ekranem 5,4″ będzie posiadał tylko jeden moduł kamery, co byłoby dużym błędem. Według mnie Apple powinno wydawać technologicznie te same produkty różniące się jedynie wielkością, ale nie doczekam się potrójnej czy poczwórnej kamery we wszystkich modelach z linii 12. Oby tylko podwójny aparat i Night Mode były dostępne w nich wszystkich.

Advertisements