LG Display dostarczy 20 milionów ekranów dla iPhone 12 Max

iPhone 12 pro max cena
Reklama

LG Display to dostawca ekranów OLED dla smartfonów Apple i tak też będzie w tym roku. Firma dostarczy około 20 milionów paneli tylko do modelu iPhone 12 Max.

iPhone 12 Max będzie jedynym, w którym zostaną zastosowane ekrany LG Display. Firma tym samym zwiększy zamówienia około pięciokrotnie względem zeszłego roku. W pozostałych trzech modelach mają to być panele OLED Samsunga.

Dobrze, że Apple decyduje się na dywersyfikację dostawców, ponieważ wybór tylko jednego zawsze stwarza zagrożenia dla ciągłości produkcji. Przykładowo, gdyby wszystkie panele dostarczał Samsung i nagle w jego fabrykach nastąpiły przerwy czy awarie, odbiorca, czyli Apple, nie otrzymałby ważnych podzespołów potrzebnych do produkcji iPhone’a. Całość skutkowałaby czasowym zmniejszeniem produkcji i mniejszą dostępnością produktów dla klientów.

Reklama

Apple musi zapłacić Samsungowi 950 milionów dolarów kary umownej, ponieważ nie odebrało wszystkich zamówionych paneli OLED. Ma to związek ze spadkiem sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Kary takie są normą na rynku, jednak liczby robią wrażenie. To prawie miliard dolarów wydany właściwie na nic.

Nie wiadomo jak współpraca potoczy się przyszłości, ponieważ do gry dołączy BOE, chiński producent OLED-ów. Obecnie jego wyroby nie przeszły pomyślnie testów Apple i firma wstrzyma dostawy dla pierwszych serii nowych iPhone’ów 12. Jeśli BOE poprawi swoje ekrany i przejdą pomyślnie testy, to w późniejszym okresie możliwe, że zobaczymy smartfony z ekranami i od tego producenta.

Advertisements