Najgorszy monitor snu jaki używałem – Lunar Sleep Sensor

Lunar Sleep Sensor

Lunar Sleep SensorLubię monitorować swoje życie za pomocą nowych technologii do własnych informacji, aby polepszyć swoje zdrowie na podstawie godzin snu czy liczby przebytych kroków. Dlaczego sensor pod poduszkowy od Xiaomi to według mnie słaby sposób do monitorowania snu? Zaprasza do wpisu.

Stosowałem w tym celu głównie inteligentne opaski, takie jak Jawbone UP/UP2, obie wersje strasznie się psuły. Potem miałem opaskę od Xiaomi – Mi Band, dużo lepsza jakość wykonania. Próbowałem również poprzez Apple Watcha jednak z racji,że trzeba go codziennie ładować było to niewygodne.  Nie miałem czasu w ciągu dnia aby podłączać go do ładowania, więc wróciłem do codziennego ładowania podczas snu. Dlatego przez pewien czas w ogóle nie monitorowałem swojego snu. Apple Watch najbardziej spełniał moje oczekiwania jako smart opaska na codzień, a noszenie np Mi Banda jako drugiej lub zakładanie tylko na noc wydawało mi się bezsensowne. Jakiś czas temu trafiłem w internecie na monitor snu od Xiaomi która wkłada się pod poduszkę, stwierdziłem że to coś do mnie i kupiłem Lunar Sleep Sensor.

Lunar Sleep SensorCzujnik dociera do w ładnym plastikowym etui, żeby zawsze można było zabrać go ze swoja w podróż. Urządzenie ma średnicę puszki napoju i waży bardzo niewiele, zaledwie 12g. Posiada jeden przycisk na dole służący do parowania ze smartfonem oraz port Micro-USB do ładowania. Praca na baterii to niewątpliwie atut urządzenia, wytrzymuje aż 90 dni. Drugim dużym atutem jest komunikacja poprzez Wi-FI, dzięki temu urządzenie samo synchronizuje się z telefonem. Używam wagi która łączy się tylko przez Bluetooth i jest to duży minus.

MiHome Lunara SleepNa tym niestety plusy Lunar Smart Sleep Sensor kończą się. Największym problem jest oprogramowanie. Czujnik snu możemy sparować w aplikacji MiHome, jednak mimo posiadania najnowszej wersji oprogramowania czujnika oraz aplikacji, statystyki nie zawsze zostają przesłane na nasz telefon dlatego czasami posiadamy „dziury” na wykresach. Nadomiar złego, w statystych również występuje przesunięcie -6 godzin w stosunku do czasu Polskiego.

Statystyki Lunar Smart Sleep Sensor  możemy również obserwować w aplikacji 12Sleep która uwzględnia już czas polski i według mnie ma bardziej czytelne wykresy. Jednak jeszcze dużo brakuje do wyglądu danych z aplikacji FitBit – według mnie wzór w kontekście monitorowania kroków oraz snu. Ciekawą opcja w 12Sleep jest możliwość odtworzenia relaksującej muzyki, która pomoże nam zasnąć. Niestety czujnik nie potrafi określić kiedy już zapadliśmy w sen i wyłączy się jedynie po zdefiniowanym przez nas czasie 15,30 lub 45 minut.
[su_row][su_column size=”1/2″]12Sleep[/su_column] [su_column size=”1/2″]12Sleep

Reklama
[/su_row]

Czego teraz używam?

Wczorajsza noc spałem z opaska Amazfit (funkcje takie same jaki MiBand) i według mnie przedstawienie zebranych danych jest dużo lepsze! Za jakiś czas opisze dokładnie jak oceniam Amazfit i MiBand 2.

[su_row][su_column size=”1/2″]MiFit 3.0 Amazfit[/su_column] [su_column size=”1/2″]MiFit 3.0

[/su_row]

Podsumowanie

Jeśli szukasz taniego monitora snu, proponuje kupić opaskę MiBand. Jeśli nie interesują Ciebie smart opaski na rękę i  chciałbyś nie myślec o czujniku tylko po prostu kłaść się spać i akceptujesz, że czasami Twój sen może nie być zarejestrowany – Lunar Smart Sleep Sensor będzie dobry wyborem. Jeśli jednak szukasz bardzo dobrego monitora snu i dysponujesz trochę większą gotówką proponuję abyś sprawdził produkty firmy FitBit. Lunar Sleep Sensor jest kolejnym produktem Xiaomi którego nie mogę z czystym sercem polecić, mam nadzieję że liczba złych produktów nie będzie drastycznie wzrastać 🙂

Advertisements