MacBook Pro 13″ odświeżony – jest więcej wszystkiego

MacBook Pro 13"

MacBook Pro z ekranem 13″ ukazał się dziś oficjalnie, oczywiście po lekkim liftingu. Niewielkie zmiany w wyglądzie mają związek z nową klawiaturą Magic Keyboard, po za tym otrzymujemy nowe wnętrze i lepszą wydajność.

Można się rozpisywać o nowym MacBooku Pro 13″, robić ochy i achy, tylko właściwie niezbyt jest o czym. Jest kilka zmian, w tym istotna dla ergonomii nowa klawiatura, ale tak właściwie, to tylko kosmetyka. Nie ma nowego designu, rewolucyjnych rozwiązań, mniejszych ramek. No dobra, do rzeczy. Co nowego?

Kup MacBooka Air w x-kom.pl

Nowy MacBook Pro 13″ posiada teraz klawiaturę Magic Keyboard, wprowadzoną po raz pierwszy w modelu z 16″ ekranem. To oznacza koniec ery klawiatury motylkowej, tak bardzo znienawidzonej przez większość użytkowników laptopów z nadgryzionym jabłkiem. Nowa, nożycowa klawiatura, znajduje się teraz we wszystkich modelach laptopów sprzedawanych przez Apple.

MacBook Pro

MacBook Pro 13″ dostał też nowe procesory Intel Core dziesiątej już generacji. Ale uwaga, bazowy model ma jeszcze procesor ósmej generacji, przez co nie będzie specjalnej różnicy w jego wydajności. Każdy, komu zależy na lepszej wydajności, musi niestety dopłacić 3400zł. Ale to chyba już znana praktyka Apple. Firma chwali się wydajnością nawet 2,8 raza większą niż w poprzednim modelu. Oczywiście mowa o najmocniejszym wariancie.

Reklama

Można teraz wyposażyć swojego MacBooka Pro w nawet 32GB pamięci RAM. Wcześniej maksimum to było 16GB, więc obecnie dla chętnych jest do wzięcia jej dwa razy więcej. Taki MacBook Pro akurat może się przydać przy bardziej wymagających czynnościach, jak montaż wideo czy wszystkie inne zadania, które wymagają pracy buforowej. Typ topowej pamięci to LPDDR4X o taktowaniu 3733MHz, natomiast bazowa to LPDDR3 o zegarze 2133MHz. Znowu leki zawód.

MacBook Pro

Tutaj przechodzimy do dysku SSD, który może mieć do 4TB pojemności, czyli znów dwa razy więcej niż jeszcze do wczoraj, a właściwie dzisiejszej połowy dnia. Bazowy model ma 256GB, więc Apple podwoiło dysk SSD na starcie. To akurat się chwali, MacBook Pro 13″ powinien mieć tę pojemność już dawno. Jest też grafika Intel Iris z wydajnością do 80 procent lepszą i to właściwie tyle w kwestii grafiki.

Nowy model można zamawiać już dziś, jest fizyczny przycisk ESC, więc dla niektórych osób na pewno warto się przesiąść. Podstawowy model kosztuje 6499zł, natomiast najbardziej napasiony MacBook Pro to już 18 899zł. Niektórzy powinni rozważyć zakup MacBooka Air lub nawet iPada Pro, jeśli nie potrzebują Touch Bara i dużej wydajności. MacBook Air w odpowiedniej konfiguracji może być podobny wydajnościowo do podstawowej wersji trzynastki Pro, a kosztuje mniej i jest bardziej poręczny. Ale to zawsze kwestia osobistych preferencji i głębokości kieszeni.

Kup „starego” MacBooka Pro w x-kom.pl

Advertisements