MacBook Pro 14″ może zadebiutować już w przyszłym miesiącu

MacBook

MacBook Pro o nazwie kodowej J223 może został zaprezentowany już w maju, a prawdopodobnie chodzi o odświeżenie 13″ modelu, przy czym zmiany mogą być głębsze niż tylko zmiana procesora czy pamięci.

Ming-Chi Kuo informował wcześniej, że Apple planuje wydać nowego Macbooka Pro oraz MacBooka Air w z klawiaturami nożycowymi Magic Keyboard w drugim kwartale tego roku. Zgodnie z tym Apple pokazało w zeszłym miesiącu odświeżonego MacBooka Air właśnie z nową klawiaturą, a więc do zmiany pozostaje tylko MacBook Pro z ekranem o przekątnej 13″. MacBooka Pro 15″ zastąpił model z ekranem 16″ pięć miesięcy temu.

Jon Prosser kolejny raz informuje nas o planach Apple. Według jego informacji MacBook Pro 13″, oprócz tego, że dostanie nowe podzespoły, w tym klawiaturę Magic Keyboard, może zostać powiększony do rozmiaru 14″ jednocześnie oferując cieńsze ramki dookoła ekranu.

Obecny MacBook Pro 13″ nie będzie już sprzedawany, a zostanie całkowicie zastąpiony. No, może nie całkowicie, Apple z pewnością zechce pozbyć się stanów magazynowych, więc jeszcze chwilę pozostanie on w sprzedaży. Mniejszy model Pro jest obecnie jedynym, który posiada jeszcze klawiaturę z motylkowym mechanizmem klawiszy. Przy okazji odświeżenia podzespołów Apple najpewniej ją zmieni, aby cała linia była spójna. Klienci także wolą nową klawiaturę od starej i problematycznej.

MacBook Pro 13″ (14″) otrzyma także nowe procesory z lini 10 generacji Intela, dokładnie Ice Lake. Jednostki te są zbudowane z użyciem 10-nanometrowej architektury.

Jon Prosser przewiduje nowego MacBooka Pro, ale także inne jego informacje z czasem się sprawdzają i wyrasta on na nowego informatora odnośnie sprzętu Apple. Wcześniej z powodzeniem informował o nowościach od Google. Teraz podobno ma zaufane źródła w samym Apple a jego informacje są podawane szybko i dokładnie. MacBook Pro zatem zapewne niedługo będzie już modelem 14″ zamiast obecnego 13″.

Advertisements