Mi Watch zadebiutuje 5 listopada. Pierwszy smartwatch Xiaomi!

Mi Watch

Początek listopada to nowe produkty w ofercie Xiaomi, jak już wiesz do sprzedaży trafi zmartwychwstały Mi Note 10 oraz.. pierwszy Mi Watch. Będzie to pierwszy smartwatch w ofercie Xiaomi. Dotychczasowe modele jak: GTR, Bip czy Stratos sygnowane są logiem Amazfit/Huami.

Hasło reklamowe na grafice zdradza wiele: „Prawdziwy inteligentny zegarek to zdecydowanie nie jest tylko bransoletka”. Slogan zdecydowanie uderza w opaskę Mi Band, nadchodzący zegarek będzie oferował więcej funkcji smart. Na pewno będzie zarządzanie aplikacją Mi Home, a może nawet obsługa płatności zbliżeniowych!

Mam nadzieję, że Mi Watch zadebiutuje globalnie i otrzymamy smartwatch z interfejsem w języku polskim. Dlaczego jest to ważne? Nie chodzi o poruszanie się po menu, lecz przychodzące wiadomości: SMS i Messenger. Polski interfejs wprowadzi polskie znaki i wiadomości będą czytelniejsze, koniec z kwadratami zamiast ą/ż/ó.

Według nieoficjalnych informacji Mi Watch ma posiadać system operacyjny Wear OS, a wiesz co to znaczy? Jest szansa na obsługę płatności zbliżeniowych! Kolejną ważną dla mnie funkcją byłaby integracja z Google Fit, wszystkie dane byłby synchronizowane. Według mnie fajnie spojrzeć kilkanaście miesięcy wstecz i sprawdzić naszą aktywność fizyczną.

Oficjalna premiera Mi Watch już 5 listopada. Jeżeli będzie Wear OS i NFC według mnie okaże się hitem.

Scroll To Top