Now Reading
Mijia Mirror Dashcam – rejestrator z kamerą cofania

Mijia Mirror Dashcam

Bezpieczeństwo na drogach i rejestratory samochodowe to ważny temat, zwłaszcza w Rosji. Co chwile w sieci pojawiają się nowe filmiki, prezentujące wirtuozję rosyjskich kierowców.  Kamera samochodowa znajdująca się w pojeździe może skutecznie pomóc w walce z ubezpieczalnią i potwierdzić, że byliśmy niewinni podczas zdarzenia. Xiaomi zaprezentowało nowe lusterko wsteczne z rejestratorem, Mijia Mirror Dashcam. Należy jednak uważać ponieważ w niektórych krajach kamery w samochodzie są zabronione np. Austra i Szwajcaria.

Mijia Mirror Dashcam

Inteligentne lusterko od Xiaomi ma ekran dotykowy IPS o wielkości 5 cali i rozdzielczości 854 x 480. Przednia kamera posiada obiektyw od Sony IMX323 z przesłoną f/1.8. Kąt widzenia wynosi 160 stopni. Ciekawą nowością, jest opcjonalna możliwość dokupienia tylniej kamery.  Pole widzenia wynosi  138 stopni i jest wodoodporna IPX7. Podczas cofania lusterko automatycznie przełączy się na obraz z tyłu. Obie kamery mogą jednocześnie nagrywać i robić zdjęcia w rozdzielczości 720p. Nie straszny im mróz i upadły, działają bez problemu w temperaturach od  -20 ° C do + 70 ° C.

Mijia Mirror Dashcam

Mijia Mirror Dashcam posiada wbudowany  akumulator o pojemności  470mAh, tradycyjnie jak w większości akcesorii samochodowych ładowanie odbywa się poprzez gniazdo zapalniczki. W celu zachowania nagranych filmów obsługuje karty microSD od 16 GB do 64 GB klasy 10. Urządzenie łączy się z aplikacją Mijia przez Wi-Fi. Zarówno filmy jak i nagrania można oglądać za pomocą aplikacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można również zapisać zdjęcie i film w pamięci smartfona aby zachować kluczowe dowody. Oprócz przycisków dotykowych można również sterować za pomocą głosu, jednak oczywiście nie w języku polskim. Po wypowiedzeniu komendy urządzenie potrafi wykonać zdjęcie. Rozpocząć krótki film, zarówno z kamery przedniej jak i znajdującej się z tyłu lub przełączyć się w tryb cofania i wyświetlić obraz znajdujący się za pojazdem.

Zobacz jeszcze
Xiaomi Mijia WalkingPad

Mijia Mirror Dashcam

Użytkownicy nie muszą usuwać seryjnych lusterek wstecznych, które są montowane w samochodzie. Inteligentne lusterko od Xiaomi można po prostu przymocować do niego za pomocą dołączonych pasków zaciskowych.

Mijia Mirror Dashcam będzie dostępny od 16 czerwca. Cena za lusterko to 399 juanów, $62. Kamera tylnia to koszt 99 juanów, $15 i jest opcjonalna.