Now Reading
MIUI 10 – sprawdź nowości. Promocja produktu? Skopiujmy od Apple

miui 10

Na początku wczorajszej konferencji Xiaomi zaprezentowało nową wersje swojej nakładki na androida. Nowości zaprezentowane wczoraj są dedykowane głównie na rynek chiński, jednak część nowości jest wspólna oraz pokazuje w jakim kierunku Xiaomi pragnie rozwijać swoje smartfony.

MIUI 10

miui 10

System MIUI 9 był reklamowany jako błyskawica, MIUI 10 ma być jeszcze szybszą błyskawicą. Xiaomi porównało nowy system  z tempem działanie nakładek innych producentów. Do walki Xiaomi wystawiło smartfona sprzed paru miesięcy Xiaomi Mi Mix 2s, konkurował z P20 Pro od Huawei i iPhonem X. Z ośmiu testów Mi Mix 2s wygrał 5 pięć, a w trzech najlepszy okazał się iPhone X. MIUI 10 ma być jeszcze szybszy dzięki AI. Sztuczna inteligencja ma przewidywać kolejne kroki jak będziemy używać smartfona, ma być zawsze krok przed nami. Ma ładować do pamięci ekrany zanim jeszcze wydamy polecenie palcem.

miui 10

Nowościami które będziemy widywać najczęściej to zmienione powiadomienia oraz suwaki zmiany głośności i jasności ekranu. Zmianie uległo również przedstawienie uruchomionych aplikacji w tle.  Poprzednio przewijaliśmy od lewej do prawej, w MIUI 10 przedstawione są w formie kafelek w dwóch rzędach. Możemy zabić aplikację lub poprzez dłuższe przytrzymanie wybrać inne opcje.

miui 10 mi5 photo

See Also
MIUI aktualizacja

MIUI 10 wprowadza także efekt rozmytego tła w różnych smartfonach, nie tylko z podwójnym obiektywem, a także tych z pojedyńczym. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem Mi 5 i nie zamierzasz przechodzić na wyższa wersję będziesz mógł się nacieszyć namiastką rozmazanego tła. Powyższe zdjęcie zostało zrobione flagowcem Xiaomi sprzed trzech lat z pojedynczym obiektywem, Xiaomi Mi 5.

Gdy zobaczyłem poniższy filmik i usłyszałem muzykę od razu wiedziałem że gdzieś już to słyszałem. Wszystko wzorowane z  filmu promocyjnego iPhona X. Widać, że Xiaomi nie tylko kopiuje od Apple produkt, a nawet marketing. Kolejna nowością która bardzo przypadła mi do gustu to nowy sposób dodawania urządzeń Mi Home, tak samo jak w przypadku Airpodsów u Apple. Widać to w  49 sekundzie na filmie poniżej. Wyskakuje informacja, że wykryto nowe urządzenie i tylko klikamy aby sparować. Proste i genialne, za to uwielbiam Apple mam nadzieję że tak samo będzie działać w przypadku urządzeń Mi Home.

Dzisiaj już ruszają beta testy MIUI 10 dla użytkowników smartfonów w  Chinach. Europa i inne regiony będą musiały poczekać na swoją kolej, ja czekam na wprowadzenie MIUI 10 przez Xiaomi.eu

Scroll To Top