MIUI For Watch – system przeznaczony na smartwatch Xiaomi, jest filmik!

miui FOR WATCH

Wczoraj Xiaomi zdradziło specyfikację oraz wygląd Mi Watcha, a dzisiaj otrzymaliśmy informację o systemie operacyjnym. Xiaomi poinformowało za pośrednictwem portalu Weibo, że zegarek będzie działał na MIUI For Watch, czyli specjalnej wersji MIUI przeznaczonej na zegarek.

Interfejs zegarka przedstawiono na dwóch filmikach:

Jak wrażenia z MIUI For Watch? Ja osobiście nie lubię kafelek, okrągłych ikon w Apple Watchu, dlatego zmieniłem je na listę aplikacji posortowaną alfabetycznie. Według mnie jest to szybsze i wygodniejsze rozwiązanie. W systemie Xiaomi martwi mnie jedna, bardzo istotna dla mnie funkcja.

Reklama

Niestety wciąż nie wiadomo czy MIUI For Watch będzie nakładką na system WearOS by Google, czy oddzielnym systemem stworzonym przez Xiaomi. Jeżeli druga opcja to raczej na pewno musimy zapomnieć o płatnościach zbliżeniowych poprzez NFC poza Chinami. Z drugiej strony dlaczego Xiaomi nadałoby nazwę MIUI dla systemu operacyjnego, przecież aktualnie jest to nazwa nakładki na smartfony z androidem.

Xiaomi Mi Watch APP

Na chiński portalu społecznościowym opublikowana została grafika przedstawiająca siatkę aplikacji na zegarek, martwi mnie że widać w niej same chińskie apki. Wczoraj byłem przekonany, że zegarek będzie wspierał Google Pay, dzisiaj już nie jestem tego taki pewny.

Oficjalna prezentacja 5 listopada, pozostało jeszcze kilka dni i na pewno Xiaomi zdradzi jeszcze więcej sekretów na Weibo.

Advertisements