Netatmo Presence – zewnętrzna kamera z syreną alarmową

Netatmo Presence

Netatmo postanowiło udoskonalić swoją zewnątrzna kamerę bezprzewodową Netatmo Presence, dodano syrenę alarmową aby wystarszyć nieproszonych gości. Nowy model wciąż zachował funkcję poprzedniego, czyli posiada kamerę, czujnik ruchu oraz lampę.

Poza bezpieczeństwem jakie zapewnia produkt Netatmo, kamera posiada jeszcze praktyczne funkcje dzięki integracji z systemem Apple HomeKit. Czujnik ruchu w lampie można wykorzystać do włączenia oświetlenia na ogrodzie gdy wychodzimy zaczerpnąć świeżego powietrza, wystarczy stworzyć scenę z innym urządzeniem.

Reklama
Netatmo Presence

Nowa wersja Netatmo Presence będzie w sprzedaży od 9 czerwca 2020 roku poza wyżej wymienionymi funkcjami będzie wyposażona w syrenę alarmową o natężeniu dźwięku 105 db. W praktyce wygląda to tak: wieczorem gdy ktoś niepożądany będzie kręcił się na ogródku to uruchomi się syrena, włączy światło i otrzymamy powiadomienie na smartfonie z nagraniem wideo.

Dzięki automatyzacji w HomeKit można włączyć dodatkowe światło, a po kilku sekundach kolejne. Tak jakbyśmy przechodzili po domu i zapalali światła w kolejny pokojach – to już na pewno przestraszy złodziei. Algorytm rozróżnia zwierzęta, ludzi i samochody. Przebiegający kot nie uruchomi automatyzacji alarmowej.

Advertisements