Nowa aktualizacja wprowadza dwie istotne zmiany do Xiaomi Mi TV

Xiaomi Mi TV

Nie ma firmy idealnej, każda popełnia błędy. W przypadku Xiaomi według mnie dużym błędem było umieszczanie reklam w swoich własnych aplikacjach, jak np. Mi Fit. Aplikacja wygląda bardzo dobrze gdy jest „czysta”, wielokrotnie wypowiadałem się pozytywnie na jej temat.

Umieszczenie reklam w aplikacjach w których płacę za produkt mnie irytuje i jest to według mnie zła praktyka. Skoro płacę za produkt to chciałbym być „wolny od reklam”.

Przykładowa reklama w aplikacji Mi Fit

Własne aplikacje to nie jedyne miejsce w którym Xiaomi postanowiło zarabiać na reklamach. Mieszkańcy Chin którzy zakupili Xiaomi Mi TV za każdym razem gdy włączali telewizor zamiast loga, im oczom ukazywała się 15 sekundowa reklama produktów Xiaomi lub innych zewnętrznych firm.

A ja narzekam na reklamę w Mi Fit… Na szczęście Xiaomi poszło po rozum do głowy i w nowej aktualizacji Mi TV zastąpiło reklamy początkowe grafiką ze sloganem „Innovation for everyone”.

Drugą istotną zmianą jest możliwość podłączenia kamery internetowej i prowadzenie rozmów wideo. Połączenie wideo jest możliwe między smartfonem a telewizorem oraz telewizorem i telewizorem.

Wideo-rozmowa w Mi TV

Xiaomi wyraźnie czuje presję ze strony Huawei, niedawno zaprezentowany został Honor TV. Nowy gracz na rynku zmusza Xiaomi do pracy nad swoim produktem, aby zachować pozycję lidera sprzedaży.

Scroll To Top